Ceramika Paradyż po raz kolejny Mecenasem ŁDF!

Od początku istnienia Łódź Design Festiwal, Ceramika Paradyż uczestniczy w współtworzeniu jednego z największych w części Europy Wschodniej wydarzeniu, poświęconemu designowi i wzornictwie. Jest to 16 lat współpracy, podczas której powstały liczne wystawy oraz warsztaty prowadzone przez specjalistów, jak również inicjatywy miejskie, takie jak: ławka miejska „Relaks w Łodzi” zaprojektowana przez Studio Izabela Bołoz z wykorzystaniem ilustracji Kasi Boguckiej czy ceramiczny mural „State od min” Bartka Bojarczuka. Polska marka ponownie będzie pełnić zaszczytną rolę Mecenasa Festiwalu.

Ceramika Paradyż od lat wspiera młodych twórców wiążących swoją przyszłość z designem i wzornictwem. Firma po raz kolejny zaangażowała się w konkurs make me!, który jest jednym z kluczowych elementów festiwalu. W tym roku, wpłynęło Zwycięzców konkursu poznamy już w maju, zaś w trakcie festiwalu, będzie można zwiedzać wystawę złożoną z finałowych projektów. Dzięki wsparciu Mecenasa oraz Sponsorów i Partnerów Festiwalu, pula nagród wynosi aż 60 000 zł.

To nie jedyna obecność Mecenasa podczas festiwalu. Podczas jedenastu dni święta designu, na wystawach „To też ceramika” oraz „Mieszkanie na nowe czasy” będzie można zapoznać się najnowszymi produktami Ceramiki Paradyż. W duchu tegorocznego hasła RE:GENERACJA, producent przygotował również panel dyskusyjny – „Projektowanie w duchu gospodarki cyrkularnej”, w którym swój udział potwierdzili Maja Ganszyniec (Studio Ganszyniec) oraz Marcin Szczelina (Architecture Snob). Zaproszeni goście z branży projektowej, w rozmowie z Maciejem Rychlińskim (Brand Manager Ceramika Paradyż), zastanowią się czy polski design i architektura są gotowe na projektowanie w duchu gospodarki cyrkularnej – utrzymanie jak największej wartości produktów, części i materiałów przy tworzeniu towarów o długiej żywotności.

----

Ceramika Paradyż – jeden z największych polskich producentów płytek ceramicznych, zatrudniający 1700 osób w pięciu zakładach produkcyjnych i eksportujący swoje produkty do 40 krajów świata. Wypracowała własny, rozpoznawalny styl, który charakteryzuje się odważnym wzornictwem, szczegółowym dopracowaniem detalu i dostępnością wielu formatów i typów płytek w ramach poszczególnych kolekcji. Jest to możliwe dzięki inwestycjom w nowoczesne technologie produkcji, wdrażanym w pięciu zakładach na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
www.paradyz.com