PORTA KMI POLAND S.A. partnerem 16. ŁDF

Marka PORTA DRZWI jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na polskim rynku producentów drzwi. Począwszy od pierwszych edycji, marka partneruje Łódź Design Festival. Na przestrzeni lat, uczestnicy festiwalu mogli oglądać specjalnie zaaranżowane wystawy, jak również brać udział w warsztatach prowadzonych przez ekspertów PORTA. To tutaj producent prezentował swoje najnowsze propozycje wnętrzarskie, jak również prace młodych projektantów wyróżnionych w konkursach, m.in. „PORTA BY ME”. W tym roku, PORTA DRZWI świętuje 30-lecie istnienia na polskim rynku.

PORTA – OTWÓRZ DESIGN
OTWÓRZ DESIGN to najnowszy projekt kreatywny PORTA. LINIA prowadząca od inspiracji, poprzez proces projektowy do produktu finalnego. Inicjatywę tworzy CX Design Team, w którego skład wchodzą projektanci i architekci PORTA. OTWÓRZ DESIGN to przestrzeń rozwoju innowacyjnych pomysłów designerskich, inspirowanych naturą i świeżym spojrzeniem na trendy technologiczne. Myślą przewodnią projektu jest tworzenie mądrze, pięknie i z pasją.

Kolekcja drzwi 4 ŻYWIOŁY PORTA to czołowe dzieło CX Design Team. W jej skład wchodzą drzwi WODA o minimalistycznej formie podkreślonej frezem, drzwi ZIEMIA o unikalnej geometrycznej kompozycji drewna, drzwi POWIETRZE w klasycznej formie, ale w nowoczesnym wydaniu ze zdobnymi sztukateriami i złotą gałką oraz drzwi OGIEŃ będącymi mocnym, industrialnym połączeniem stali i drewna.

Jednym z najnowszych projektów kreatywnych jest powstanie WZORCOWNI - przestrzeni kreatywnej. Miejsca twórczych rozmów, kreowania koncepcji i szukania inspiracji. To tu powstaje część sesji zdjęciowych, które można znaleźć na Instagramie projektu otworzdesign.

---

PORTA DRZWI to polska marka firmy PORTA KMI POLAND S.A. Jednym z największych producentów drzwi w Europie od 30 lat zarządza Jacek Sarnowski, Prezes Zarządu PORTA. W 5 zakładach produkcyjnych (cztery w Polsce i jeden w Rumunii) pracuje blisko 2000 pracowników. Obroty firmy w 2021 r. sięgnęły 733 mln zł.

Najnowocześniejsze w Polsce centrum dystrybucyjne LogPORTA w Nidzicy, unikatowa linia produkcyjna TechnoPORTA w Bolszewie oraz projekt PortaFRAME w Ełku to najnowsze inwestycje spółki, współfinansowane przez UE. Umocnią one pozycję PORTA jako lidera na rynku polskim oraz pozwolą osiągać nowe cele biznesowe.

Wszystkie produkty marki PORTA DRZWI wykonane są z najwyższą starannością o szczegóły i z wysokiej jakości materiałów, dlatego co miesiąc do swoich domów i mieszkań drzwi PORTA wybiera ponad 20 tys. Polaków.

www.porta.com.pl