zwycięzcy konkursu make me! 2021


zwycięzcy konkursu make me! 2021

Leśny plac zabaw, ceramiczne urny, dziecięcy holter EKG oraz projekt modeli narządów płciowych - podczas ceremonii wręczenia nagród ogłosiliśmy zwycięzców najnowszej edycji konkursu dla młodych projektantów make me!

W gali wręczenia nagród w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki wzięli udział organizatorzy konkursu, przedstawiciele fundatorów nagród - Interprintu i Ceramiki Paradyż oraz pełen skład tegorocznego jury.

Nagroda make me! Interprint Award w wysokości 10.000 zł, ufundowana przez jej sponsora, firmę INTERPRINT Polska, trafiła do Zofii Hernas za projekt "Malu", czyli dziecięcy holter EKG. Celem projektu było stworzenie produktu dostosowanego do potrzeb małych pacjentów oraz poprawa komfortu podczas badania.

LDF2021 make me Zofia Hernas Malu dzieciecy holter EKG Polska 4

Trzecia nagroda make me! Paradyż Award w wysokości 10.000 zł, ufundowana przez partnera festiwalu Ceramikę Paradyż, powędrowała do Marleny Norowskiej za projekt Obwara - urny ceramiczne. Projekt jest eksploracją wypału ceramicznego obwara. To technika polegająca na zanurzeniu naczynia, wyjętego prosto z pieca, w sfermentowanym roztworze.

LDF2021 make me Marlena Norowska Obwara urny ceramiczne Polska 1

Druga nagroda make me! Paradyż Award w wysokości 20.000 zł trafiła do Natalii Gajo oraz Zuzanny Walkiewicz za projekt Opniaki - leśny plac zabaw. To wielofunkcyjne elementy do zabawy wśród drzew, zaprojektowane dla grupy dziesiątki dzieci i jednego wychowawcy, np. dla uczestników letnich kolonii.  

LDF2021 make me Natalia Gajo Zuzanna Walkiewicz Opniaki lesny plac zabaw Polska 4

Pierwszą nagrodę make me! Paradyż Award o wartości 30.000 zł zdobyła Daria Wypiór za projekt Pokaż, gdzie masz nos, ucho, srom, który ma na celu stworzenie pomocy dydaktycznej przeznaczonej dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Projekt składa się z modeli narządów płciowych łączonych za pomocą magnesów neodymowych, instrukcji obsługi oraz opakowania. Jednym z podstawowych założeń jest uproszczenie kształtu narządów tak, by był czytelny, ale pozbawiony wulgarności. 

LDF2021 make me Daria Wypior Pokaz gdzie masz nos ucho srom Polska 1

Gratulujemy!

Wystawa finalistów międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów make me! dostępna jest na OFF Piotrkowskiej. To wyjątkowa przestrzeń łącząca kreatywne pracownie, kluby muzyczne, restauracje i showroomy, z pierwszą nagrodą w plebiscycie „7 nowych cudów Polski”. Obowiązkowy punkt weekendowych spotkań na terenie dawnej przędzalni i tkalni Franciszka Ramischa, okrzyknięty przez telewizję CNN „najfajniejszą dzielnicą w całej Europie”. Na wystawie zaprojektowanej przez Katarzynę Ludwisiak z Łódź Design Festival można zobaczyć aż 26 prac wszystkich tegorocznych finalistów.

 Ceremonię wręczenia nagród możecie obejrzeć w całości tutaj: