RE:GENERACJA - ogłaszamy hasło ŁDF2022


RE:GENERACJA - ogłaszamy hasło ŁDF2022

16. Łódź Design Festival / 12-22.05.2022 / re:generacja

16. Łódź Design Festival / 12-22.05.2022 / re:generacja

Nostalgiczna podróż do przeszłości czy przywracanie ponownie czegoś do życia? W maju odbędzie się 10-dniowa re:generacja z Łódź Design Festival, a dokładniej w dniach 12-22.05.2022 r.

O temacie tegorocznej edycji w kilku słowach wypowiedział się Michał Piernikowski, dyrektor ŁDF: – Początek trzeciej dekady XXI w. to czas kolejnych zmian. Mamy wiele obaw, ale i nadziei, trzymamy się nostalgii, a z drugiej strony tworzymy odważne wizje przyszłości. To również moment na przebudowę różnych elementów naszego życia. Łódź Design Festival 2022 pod hasłem Re:generacja to zachęta do poszukiwania odpowiedzi na te wyzwania. Na festiwalu zaprezentujemy działania, które sprzyjają odbudowie zarówno indywidualnej, jak i systemowej. Poszukamy sposobów na zregenerowanie nie tylko środowiska naturalnego, ale i tkanki miejskiej, instytucji społecznych, a co najważniejsze – każdego z nas.

Łódź Design Festival to nie tylko wystawy w przestrzeni Art_Inkubator, jak i przestrzeni miejskiej, wernisaże, wydarzenia dla młodszej widowni. ŁDF to również m.in. konkurs make me! oraz plebiscyt must have, do których nabory trwają do marca. 15-letni konkurs make me! wspiera młodych projektantów, którzy w swoich projektach stawiają na odważne idee i nie boją się wyznaczać trendów w świecie designu. Nabór projektów trwa do 28 marca, a tegoroczna pula nagród to 60.000 zł. Na zgłoszenia do najbliższej edycji plebiscytu must have czekamy do 1 marca 2022 r. W tym roku szczególną uwagę poświęcimy propozycjom produktów, które odpowiadają na istotne potrzeby współczesnych konsumentów – idealnie nadają się do domowego biura, są wrażliwe społecznie, powstały w trosce o zasoby, nie tworzą zbędnych odpadów i pomagają dbać o zdrowie.

---

Wkrótce więcej informacji o szczegółach programowych Łódź Design Festival 2022. Żeby dowiedzieć się o nich w pierwszej kolejności, zachęcamy do śledzenia strony internetowej lodzdesign.com, kont festiwalu w mediach społecznościowych:

---
Autorką tegorocznej oprawy graficznej jest Katarzyna Ludwisiak.
---
Organizacja Łódź Design Festival jest możliwa dzięki wsparciu Łódzkiego Centrum Wydarzeń oraz Miasta Łódź. ŁDF dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Mecenasem Festiwalu jest Ceramika Paradyż.
---
16. Łódź Design Festival
RE:GENERACJA
12-22.05.2022