wystawa On The Table we Wrocławiu

Wystawa „ON The Table” jedzie do Wrocławia!
Już 13 czerwca odbędzie się 11. Noc z Design_em. Motyw tegorocznej edycji to PROJEKT: CZŁOWIEK. Organizatorzy zamierzają przyjrzeć się temu, w jaki sposób wzornictwo wpływa na naszą codzienność. Jednym z elementów NzD będzie wystawa „ON The Table”, która do Wrocławia w nieco zmienionej formie przyjeżdża z zakończonego niedawno Łódź Design Festival.
– Kiedy siadamy do posiłku, jest to moment zatrzymania, a przynajmniej powinien być. Często zdarza nam się jeść w drodze, w pośpiechu, w samochodzie. Wspólnych posiłków brakuje. Świat przyspieszył, każde z nas ma na to, żeby usiąść przy stole, trochę mniej czasu – mówi Magdalena Gazur, kuratorka wystawy „On The Table”, przygotowanej na Łódź Design Festival 2019 we współpracy z partnerami projektu – marką Ambition i firmą Dajar Horeca.
Wystawa „ON The Table” podejmuje tematykę wspólnej przestrzeni podczas posiłków. Podstawą do jej przygotowania było zrealizowanie zadania projektowego – zestawu składającego się z kubka i talerza – do wykonania którego zaproszono jedenastu polskich ceramików i studiów ceramicznych. Naczynia powstały w materiale ceramicznym (porcelana, fajans, kamionka lub porcelit) w taki sposób, aby możliwe było ich powielanie. Symboliczny stół, zapełniony przygotowanymi przez artystów kubkami i talerzami, prezentuje ich indywidualność i spojrzenie na posiłek przy stole – i nie tylko.
W projekcie udział wzięli: Antonina Kiliś i Marta Pruszyńska (Fenek Studio), Arkadiusz Szwed, Natalia Gruszecka (ENDE ceramics), Irina Grishina (August Design Studio), Monika Skorupska (Mosko Ceramics), Magdalena Łysiak (MLY Studio), Bartek Mejor, Barbara Śniegula, Kina Gorska (Kina Ceramics), Magdalena Kucharska (Hadaki) i Bogdan Kosak (Kosak Modelarnia Ceramiczna).
Na 11. edycję Nocy z Design_em zapraszamy do Domar – Galeria Wnętrz przy ul. Braniborskiej 14 we Wrocławiu, w czwartek 13 czerwca w godzinach 19:00–00:00. Ekspozycję będzie można oglądać do końca czerwca.