#LEPIEJzeSmakiem

Zamów jedzenie, wesprzyj łódzkie gastro i wygraj nagrody od Łódź Design Festival!

Akcja #LEPIEJzeSmakiem to projekt towarzyszący 15. ŁDF, który ma na celu wesprzeć lokalną gastronomię. Inicjatywa będzie realizowana w dwóch miejscach partnerskich: w OFF Piotrkowska oraz w Manufakturze.

Świat powoli wraca do normalności, dlatego przyszedł czas na pożegnanie lockdownu w wielkim, domowym stylu! Zamów jedzenie z ulubionej restauracji, przygotuj wyjątkową, własną aranżację posiłku i wygraj nagrody związane z designem!

Na czym polega zadanie konkursowe? Przede wszystkim należy złożyć zamówienie z dowozem w jednym z poniżej wymienionych lokali i przygotować z jego wykorzystaniem domową aranżację. Czy będzie to obiad na babcinej zastawie? A może kawa i deser w ulubionym fotelu? Być może jesteście fanami śniadań na balkonie, w otoczeniu roślin? Wszystkie chwyty dozwolone! Najważniejsze, by w każdej kompozycji, ustawieniu talerzy czy wykorzystania kryształowych kieliszków kryła się historia – cotygodniowy rytuał, ulubiony posiłek w czasie dnia albo podkreślenie wyjątkowej okazji.

Jeśli chcecie wziąć udział w #LEPIEJzeSmakiem, to wykonaną aranżację musicie sfotografować i opublikować zdjęcie na swoim profilu FB/IG wraz z otagowaniem lokalu oraz Łódź Design Festival. Nie zapomnijcie o #LEPIEJzeSmakiem!

Pod zdjęciem umieśćcie krótką historię o tym, dlaczego ta kompozycja jest dla Was szczególna – może zawsze jecie odświętne śniadanie w niedzielę albo lubicie zrelaksować się przy rodzinnym, kolorowo udekorowanym stole po całym tygodniu? Pamiętajcie: post musi być publiczny, aby mógł być widoczny i wziąć udział w akcji!

Po 31.05 każdy z lokali biorący udział w #LEPIEJzeSmakiem wytypuje jedną, ulubioną aranżację, a Łódź Design Festival wśród finalistów wyłoni kilka nagród głównych, związanych z designem (np. ceramika, szkło). Autorzy wszystkich finałowych aranżacji otrzymają także zestawy gadżetów festiwalowych.

Akcja #LEPIEJzeSmakiem potrwa od 14 do 31.05.2021. Autorką plakatu akcji #LEPIEJzeSmakiem jest polska ilustratorka Ola Niepsuj.

Zapraszamy do udziału!
Regulamin akcji #LEPIEJzeSmakiem

Oto lokale, które biorą udział w akcji:

OFF PIOTRKOWSKA:
- Drukarnia Skład Wina & Chleba facebook.com/DrukarniaSkladWinaChleba
- Spółdzielnia facebook.com/spoldzielnia.lodzka
- Ato Ramen facebook.com/ato-ramen
- Nóż facebook.com/Restauracjanoz
- Shamo facebook.com/RestauracjaShamo
- Len facebook.com/lenibawelna
- Mitmi facebook.com/MITMIfoodfriends

MANUFAKTURA
- Pizzeria 105 facebook.com/Pizzeria-105
- Al Dente facebook.com/aldenteldz
- Bawełna facebook.com/bawelna.lodz 

Lepiej ze smakiem projekt Ola Niepsuj

projekt: Ola Niepsuj