must have TALKS

must have TALKS

CZĘŚĆ I - ROZMOWA „LEPIEJ ZAPROJEKTOWANE” (30')

Agnieszka Gruszczyńska-Hyc w rozmowie z przedstawicielami firm, których produkty zostały wyróżnione w plebiscycie must have 2021:

  • projektant kolekcji dr sztuki Marcin Jędrzak - Kolekcja FJORD, producent FJORDD (marka AquaStone)
  • Katarzyna Bryze, Head of R&D w VOX - Kolekcja CREATIVE, producent VOX projekt: Marta Krupińska
  • Artur Śleziak, manager operacyjny Chors - Oprawy Otel Z, producent CHORS, projekt: BUCK.STUDIO

CZĘŚĆ II – POWER TALKS ( 4x 10')

PROJEKTY/PROTESTY/MANIFESTY: Dominika Olszyna członkini Rady Ekspertów must have w rozmowie z wyróżnioną w must have 2021 - Dominiką Ciemięgą;

BETTER NOW!: Michał Mazur członek Rady Ekspertów must have w rozmowie z Malwiną Wadas z zespołu projektowego wyróżnionej w must have 2021 kolekcji now! marki Gabriella;

ESTETYKA/LEPSZE OPOWIEŚCI : Anna Grużewska członkini Rady Ekspertów must have w rozmowie z Magdą Jurek projektantką wyróżnionej w must have kolekcji TRN, laureatką Mazda Design Award, autorką wystawy „UKŁAD”, pokazywanej w ramach cyklu MAZDA DESIGN ICONS;

„CORAZ LEPIEJ / PRODUKT I EMOCJE”: Agnieszka Gruszczyńska-Hyc  członkini Rady Ekspertów must have w w rozmowie z wielokrotnie nagradzanym w must have duetem projektowym Bartłomiej Pawlak i Łukasz Stawarski (Pawlak&Stawarski).

CZĘŚĆ III - WYKŁAD „LEPIEJ NIE" (30')

Michał Mazur


Wszystkie prezentacje i dyskusje w ramach 15. ŁDF udostępnimy, bezpłatnie i bez rejestracji, w formule transmisji online w zakładce LIVE

Podpowiedź! Jeśli nie chcesz niczego przegapić możesz:


Tegoroczni prelegenci MUST HAVE TALKS

AGNIESZKA GRUSZCZYŃSKA-HYC
Historyk sztuki. Redaktor naczelna magazynów „Dobre Wnętrze”, „M jak Mieszkanie” i serwisu Urzadzamy.pl. Pasjonują ją procesy, zarówno jako narzędzia prowadzące do celu, jak i zjawiska obrazujące zmiany społeczne i technologiczne. Koordynatorka i autorka interdyscyplinarnych projektów medialnych. Docenia możliwość łączenia różnych perspektyw. Wierzy, że jakość warta jest zaangażowania. Jest doświadczonym obserwatorem rynku wnętrz, stąd okazja do doradzania producentom, agencjom public relations, organizatorom wydarzeń. Uczestniczy w debatach i jest członkiem jury wielu konkursów branżowych. Autorka koncepcji konferencji dla architektów wnętrz „Światło”, współautorka konferencji online Well-being Design 2020, obecnie pracuje z zespołem nad wydarzeniem online Najważniejsze w domu: Kuchnia i Łazienka.

MARCIN JĘDRZAK
W 1997 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Od 1999 roku jest właścicielem studia projektowego JĘDRZAK DESIGN. Firma świadczy usługi w zakresie projektowania wzornictwa przemysłowego, komunikacji wizualnej, wystawiennictwa i architektury wnętrz.
Marcin Jędrzak jest autorem ponad 400 wdrożonych projektów dla polskich i zagranicznych firm, takich jak: Amica, Aquastone, Besco, Brenor, Cobby, Deante, Ferro, Domotehnika, Sanitec Koło (obecnie Geberit), Hydrokan Winkiel, Instal Projekt, Karmelit, Krofam, Laminex, Lecico, Lokas i Marmorin. Jego projekty były wielokrotnie nagradzane w konkursach Dobry Wzór, Łazienka Wybór Roku czy Top Design Awards oraz prezentowane na wystawach polskich w Warszawie, Katowicach, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu i zagranicznych w Innsbrucku, Tallinie, Kijowie, Berlinie, Mediolanie i Bolonii.
Marcin Jędrzak jest właścicielem marki produktów Biosurface oraz współwłaścicielem marki Glob Design. W 2016 roku uzyskał stopień doktora w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej sztuki projektowe. Od 2017 roku jest adiunktem na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy, gdzie prowadzi zajęcia z projektowania ogólnego i specjalistycznego.

KATARZYNA BRYZE
Jest absolwentką matematyki na Politechnice Poznańskiej, a także studiów podyplomowych z zakresu design management i user experience design na Uniwersytecie SWPS. Ukończyła również kierunek zarządzanie projektami oraz managerskie studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Z Grupą Kapitałową VOX jest związana od ponad 10 lat. Obecnie zarządza Działem Rozwoju, który zajmuje się wdrożeniami produktów w kategorii meble i artykuły dekoracyjne.
W pracy nad nowymi produktami łączy talenty projektantów z wiedzą o człowieku i świecie, wykorzystując metodologię design thinking. Kolekcje mebli, których wdrożenia koordynuje, zdobywają najważniejsze nagrody i wyróżnienia w zakresie projektowania form użytkowych, jak np. IF Design dla łóżka piętrowego Spot (proj. Wiktoria Lenart), Dobry Wzór dla kolekcji Nature (proj. Tabanda), must have dla kolekcji Tuli (proj. Joanna Leciejewska).

ARTUR ŚLEZIAK
Współzałożyciel marki Chors, odpowiada za wizję i kierunek rozwoju firmy oraz za linię produktową opraw. W prowadzeniu firmy mocno koncentruje się na połączeniu potrzeb klientów oraz produkcyjnym procesie realizacji, stawiając przy tym na ciągły rozwój technologii LED. Jako zarządzający firmą, starannie dobiera wszelkie materiały i komponenty opraw, by zagwarantować wysoką jakość produktu, bezpieczeństwo oraz ponadczasowy design. Zwraca uwagę na praktyczny i estetyczny aspekt każdej nowej realizacji.

DOMINIKA OLSZYNA
Absolwentka Kulturoznawstwa oraz Zarządzania Innowacją na Uniwersytecie SWPS. Od 2010 roku pracuje jako dziennikarka i redaktorka specjalizująca się w tematach lifestyle’owych, kultury, designu i architektury. Współpracowała m.in. z miesięcznikiem „Pani”, „Wysokie Obcasy”, weekend.gazeta.pl, „Architektura-Murator” i polską edycją „Vogue”. Od 2011 roku pełniła funkcję zastępcy redaktor naczelnej „M jak mieszkanie”. W 2016 roku awansowała na stanowisko redaktor naczelnej serwisu urzadzamy.pl. W 2017 roku dołączyła do Wirtualnej Polski obejmując stanowisko stratega kontentu Lifestyle i Rozrywka, a następnie awansowała na stanowisko head of creative & content. Od 2021 roku redaktor naczelna obszarów Lifestyle i Kultura onet.pl.

DOMINIKA CIEMIĘGA
Ukończyła Politechnikę Śląską na Wydziale Architektury z tytułem inżyniery architekty. Od ósmego roku życia interesuje się szyciem ubrań, a od dwunastego intensywnie oddaje się swojej pasji. Przy okazji tworzenia ubrań ze śmieci skutecznie szerzy informacje o zagrożeniach płynących z przemysłowej, masowej produkcji odzieży. W swoich projektach nie używa żadnych nowych materiałów. Przekonała liczne grono odbiorców do ograniczenia konsumpcji tekstyliów, na co ma dowody.

MICHAŁ MAZUR
Obserwator i fotograf trendów. W czasach bez lockdownów niemal trzydzieści razy w roku odwiedzał targi, festiwale i konferencje odbywające się w różnych miejscach świata. Kiedyś pisał o znalezionych trendach, następnie opowiadał o nich podczas wystąpień publicznych i doradzał firmom. Właśnie zaczyna opowiadać o trendach językiem fotografii.

MALWINA WADAS
PR manager marki Gabriella. Odpowiada za komunikacją w mediach, a także należy do zespołu projektowego, który stworzył kolekcję now! – pierwszych na świecie rajstop wykonanych z przędz z certyfikatem Global Recycled Standard.

ANNA GRUŻEWSKA
Redaktorka, dziennikarka, redaktor naczelna największego polskiego miesięcznika wnętrzarskiego „Czas na Wnętrze” oraz jego strony internetowej www.czasnawnetrze.pl. Od lat opisuje młode polskie wzornictwo oraz przeprowadza wywiady ze sławami rodzimego i światowego designu (wśród jej rozmówców byli m.in. Patricia Urquiola, Ferruccio Laviani, Giulio Cappellini, Tokujin Yoshioka, Karim Rashid, Sou Fujimoto). Ogląda wystawy, odwiedza pracownie debiutantów i najważniejsze imprezy poświęcone projektowaniu. Jest jurorem konkursów (m.in. Mazda Design), prelegentką wydarzeń branżowych, uczestniczką paneli dyskusyjnych. Lubi się zachwycać. Czytać książki. Odwiedzać muzea – te duże i zupełnie malutkie. Jej pięć walizek zawsze gotowych jest do podróży.

MAGDA JUREK
Jest projektantką, założycielką marki Pani Jurek. Projektuje lampy, meble, książki i zabawki dla dzieci. Cechą jej projektów jest niestandardowe podejście do przedmiotu. Tworzy obiekty niestatyczne, wychodzące poza swoją stereotypową funkcję i pozwalające na interakcję z użytkownikiem. Konceptualne podejście do przedmiotu i upodobanie do koloru to wynik studiów malarskich projektantki na warszawskiej ASP. Jest autorką między innymi bestsellerowego projektu lampy z probówek Maria SC i współautorką książki Psikusy. Jej ostatnia kolekcja TRN inspirowana twórczością Jana Tarasina zdobyła nagrodę Mazda Design Award 2020. Jest również laureatką nagród must have, BIB 2017 (Biennale of Illustration Bratislava), The Most Beautiful Book of the Year 2017 oraz Design Alive Awards w kategorii Kreator.

PAWLAK & STAWARSKI
Założone przez Łukasza Stawarskiego i Bartłomieja Pawlaka studio projektowe Pawlak & Stawarski od 2014 r. realizuje projekty we współpracy z przemysłem. Obaj ukończyli Wzornictwo Przemysłowe na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, dziś pracują w macierzystej uczelni. W pracy łączą różne temperamenty oraz indywidualne doświadczenia. Zajmują się głównie projektowaniem produktu oraz mebli, pracują również w obszarze grafiki użytkowej, projektowania wnętrz i wystaw. W ich portfolio znajdują się projekty mebli, lamp, ceramiki oraz urządzeń medycznych. Produkty studia Pawlak & Stawarski zostały nagrodzone m.in.: Good Design, iF Design Award, German Design Award, must have, Dobry Design, Top Design, Dobry Wzór. W swojej pracy cenią oryginalność stosowanych rozwiązań, skupiają się na dopracowaniu funkcji i detalu. Chcą, aby każdy zaprojektowany przez nich produkt miał swój niepowtarzalny charakter.
Ich studio w 2020 r. znalazło się na liście najlepiej zapowiadających się młodych biur projektowych wyselekcjonowanych z całego świata przez Dezeen.

>
>