DOBRA/NOC - prezentacje

Kiedy: 21 maja 2022 r., godz. 11:00 – 13:30
Miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ks. bp. Wincentego Tymienieckiego 3

Goście: Karo Domarańczyk, Marta Wysocka

Uzupełnieniem konferencji jest wystawa DOBRA/NOC, na której można zobaczyć wybrane projekty studentów School of Form Uniwersytetu SWPS zrealizowane w ramach zajęć z Projektowania Produktu, Materiałoznawstwa i Design Research. Kuratorka wystawy: Joanna Jurga.

MARTA WYSOCKA: „O śnie w szpitalu, czyli sen to zdrowie.”
„O śnie w szpitalu, czyli sen to zdrowie.” Sen to zdrowie, to stwierdzenie słyszymy od dziecka. Jednak wbrew rozsądkowi, jakościowy sen jest niezwykle trudny do osiągnięcia w trakcie pobytu w szpitalu. Większość Pacjentów dotyka bezsenność, a zaburzenia rytmu dobowego przekładają się na proces zdrowienia. Na jakość snu wpływa stres i otoczenie, w przypadku szpitali są to sale chorych, jako pacjent, jesteśmy narażeni na stres z wielu powodów. Nagle znajdujemy się w obcym miejscu, czyli sali szpitalnej / chorych, gdzie jesteśmy pozbawieni intymności i własnej przestrzeni osobistej. 

mgr inż. arch. Marta Wysocka. Zajmuje się badaniem przestrzeni dospołecznych w szpitalach i ich wpływu na samopoczucie oraz stan zdrowia człowieka. Pracowniczka badawczo-naukowa wydziału Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. www.studiowysocka.eu

KARO DOMARAŃCZYK „Homeostaza a dobry sen.”
„Homeostaza a dobry sen.” Wykład poświęcony będzie wpływowi metod biohackingowych na parametry snu z uwzględnieniem najczęstszych przyczyn popularnych zaburzeń snu u osób dorosłych. Karo opowie też dlaczego sen jest tak istotny z perspektywy fizjologicznej, czyli dlaczego nie możemy schudnąć, uprawiać seksu, awansować w pracy, rozwinąć mózgu – bez wydajnego snu.

Karo Domarańczyk. Diagnosta, osteopata i praktyk medycyny funkcjonalnej ze specjalnością zaburzeń metabolicznych. Pracuje z pacjentami od 9 lat – od Europy po Azję Południowo-Wschodnią, skupiając się na znalezieniu przyczyny źródłowej choroby i dobraniu do diagnozy celowanego leczenia zgodnie z zasadami medycyny zindywidualizowanej. www.karoosteopathy.com

>
>