zgłoś udział

zgłoś udział

Projektujesz, organizujesz wystawy, a może prowadzisz warsztaty? Jeśli działasz w branży kreatywnej, a do tego chcesz pokazać się na Łódź Design Festival to świetnie! To dla Ciebie zebraliśmy poniższe informacje. 

Przez cały rok prowadzimy aktywny nabór do programu ŁDF, przede wszystkim w ramach realizowanych przez nas projektów - konkurs make me!, plebiscyt must have i open programme. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na ten temat.


make me! - konkurs dla młodych projektantów

Międzynarodowy konkurs wzorniczy make me! to jedno z najbardziej innowacyjnych wydarzeń w dziedzinie projektowania w Europie i kluczowy element Łódź Design Festival. Najważniejszym celem make me! jest prognozowanie nadciągających trendów, odważnych idei, oraz wsparcie młodych projektantów (20-35 lat), którzy są gotowi do startu. Finaliści ubiegłych edycji podkreślają możliwości, jakie otworzyły się przed nimi dzięki obecności w konkursie, w tym: zaistnienie w środowisku projektowym, promocję poprzez liczne publikacje czy kolejne wystawy. Konkurs realizowany od 2008 roku, adresowany jest nie tylko do designerów, ale także adeptów kierunków artystycznych i projektowych. Dedykowany wszystkim, których do procesu projektowego zapala impuls wywołany dostrzeżeniem potrzeby lub problemu. W make me! nagradzane są również projekty eksperymentujące z materiałem czy poszukujące nowych interpretacji dotychczasowych funkcji. Zgłoszone prace oceniane są dwuetapowo przez specjalnie dobrane, różnorodne w swoich zainteresowaniach grono jury, a dzięki otwartej dla publiczności prezentacji projektów na wystawie i kontaktom z ekspertami, make me! może być trampoliną do dalszego rozwoju zawodowego.

Trwa nabór do 16. edycji konkursu make me!, zgłoszenia przyjmowane są do 22 marca 2023 roku. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas najbliższej edycji festiwalu, która wystartuje 18 maja 2023 roku. Pula nagród make me! Design Awards 2023 to aż 50 000 zł!

Informacje o nagrodach, Jury, dotychczas nagrodzonych, formularz zgłoszeniowy i inne znajduję się na stronie konkursu: makeme.lodzdesign.com


must have - plebiscyt dla projektantów i producentów

must have to plebiscyt organizowany od 2011 roku przez Łódź Design Festival, wyróżniający najlepsze polskie wdrożenia pochodzące od polskich projektantów i producentów. To nieodpłatnie nadawany znak jakości, którym polskie firmy mogą posługiwać się w kraju i za granicą. Powstał, by upowszechnić dobry polski design i dzięki temu promować rodzimy biznes oraz projektantów. must have to unikalna rekomendacja konsumencka, oraz najbardziej medialne wydarzenie w polskim designie. must have to najbardziej rozpoznawalny i niezależny znak jakości, którym corocznie wyróżniane są najlepsze polskie produkty. Jego celem jest wsparcie sektora kreatywnego poprzez szeroką promocję produktów będących efektem współpracy producenta z projektantem. Zgłoszenia do plebiscytu przyjmowane są bezpłatnie poprzez formularz dostępny na stronie plebiscytu. Własnych nominacji, na podstawie przeglądu rynku, dokonuje także Rada Ekspertów, której głównym zadaniem jest ostateczna ocena wszystkich zgłoszeń.

Informacje o zasadach naboru, Radzie Ekspertów, liście wyróżnionych, formularz zgłoszeniowy i inne znajdują się na stronie plebiscytu: musthave.lodzdesign.com


Open Programme - otwarty nabór do programu ŁDF

Nabór skierowany jest przede wszystkim do przedstawicieli instytucji, kuratorów, artystów i projektantów, a także pracowni projektowych i firm - do każdego kto chce pokazać efekty swojej kreatywnej pracy festiwalowej publiczności. Open Programme to miejsce dla ciekawych, oryginalnych działań, które wzbogacą program festiwalu; tutaj zgłosić można takie aktywności jak: wystawa, instalacja artystyczna, premiera produktowa, warsztat, wykład, spotkanie autorskie, aktywności miejskie (np. spacery tematyczne, gry, plenerowe pokazy filmów), propozycje konkursów i inne. Wybrane działania zrealizujemy wspólnie na terenie Centrum Festiwalowego lub w przestrzeniach towarzyszących (muzea, galerie, showroomy, instytucje wspierające kulturę...). 

Zgłoszenia do Open Programme przyjmujemy przez cały rok - jeżeli chcesz wziąć udział w Łódź Design Festival 2023 wypełnij poniższy formularz do 15 lutego 2023 roku.

Informacje o zasadach naboru oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na naszej stronie: lodzdesign.com/open-programme


Podpowiedź: zapisz się na nasz newsletter jeśli nie chcesz przegapić naborów. Możesz też przejrzeć archiwum Łódź Design Festival i przekonać się jak budujemy program festiwalu: lodzdesign.com/archiwum