Anomals

PROJEKT: Einav Ben-Asher

Izrael

 

make me! 2020

3. nagroda (ex aequo) make me! Paradyż Award w wysokości 10.000 PLN ufundowana przez Ceramikę Paradyż


 

Projekt Anomals ma na celu analizę sposobu w jaki społeczeństwo traktuje odchylenia od normy. W naszym społeczeństwie trudniej jest zintegrować ludzi, którzy nie mieszczą się w szeroko pojętej normie i często nie są oni traktowani jako równi innym. Jako, że takie postrzeganie norm zaczyna się od dzieciństwa, projektantka zdecydowała się na przedstawienie problemu za pomocą serii kukiełek. Zazwyczaj lalki obrazują pewną normę czy nawet ideał, zatem lalka odstająca od normy będzie przyciągać uwagę i miejmy nadzieję, że już w dzieciństwie stworzy przestrzeń dla nowego i pozytywnego dialogu na temat anomalii.

 

Seria kukiełek składa się z 5 zwierzątek, z których każde ma pewną cechę dominującą. Ta cecha właśnie obrazuje jakąś anomalię. Zwierzątko-kukiełka jest uniwersalnym przykładem różnorakich odchyleń od normy postrzeganych u ludzi, będąc zarazem bardziej bezpiecznym obiektem reprezentacji. Każda z kukiełek staje się narzędziem edukacyjnym dla dzieci i zachęca do ich akceptacji oraz empatii.

Anomals, projekt: Einav Ben-Asher / fot. z archiwum projektantki

Anomals, projekt: Einav Ben-Asher / fot. z archiwum projektantki

Anomals, projekt: Einav Ben-Asher / fot. z archiwum projektantki

Einav Ben-Asher

Einav Ben-Asher urodziła się w 1986 roku w Izraelu. Od dzieciństwa fascynowało ją rzemiosło i dzieła sztuki, odnalazła radość i zainteresowanie estetyką. Ukończyła w 2013 roku z wyróżnieniem studia B.Design na Politechnice HIT-Holon. Od tego czasu Einav pracuje w kilku studiach projektowych w Izraelu i współpracuje przy różnych projektach z różnych dziedzin, zachowując swoją pasję i kreatywność w projektowaniu rzeczy, które dają innym ludziom radość, estetykę i funkcjonalność w ich życiu.

PORTFOLIO PROJEKTANTKI