en

Zgłoś się
do Łódź Design Festival 2024

Projektujesz, organizujesz wystawy, a może prowadzisz warsztaty? Jeśli działasz w branży kreatywnej i chcesz zaprezentować się podczas Łódź Design Festival, to świetnie!

Poniżej przybliżamy możliwości zaangażowania się i udziału w najbliższej edycji wydarzenia.

Łódź Design Festival – zgłoszenie do konkursów i wystaw

make me! – konkurs dla młodych twórców

Międzynarodowy konkurs wzorniczy make me! to jedno z najbardziej innowacyjnych wydarzeń w dziedzinie projektowania w Europie i kluczowa część Łódź Design Festival. Najważniejszym celem make me! jest prognozowanie nadciągających trendów oraz wsparcie młodych projektantów (w wieku 20–35 lat), którzy są gotowi do wejścia w branżę. Finaliści ubiegłych edycji podkreślają możliwości, jakie otworzyły się przed nimi dzięki obecności w konkursie, w tym: zaistnienie w środowisku projektowym, promocję poprzez liczne publikacje czy kolejne wystawy. Zgłoszone prace oceniane są dwuetapowo przez specjalnie dobrane, różnorodne w swoich zainteresowaniach grono jury, a dzięki otwartej dla publiczności prezentacji projektów na wystawie i kontaktom z ekspertami make me! może być trampoliną do dalszego rozwoju zawodowego.

must have – plebiscyt dla projektantów i producentów

must have to plebiscyt organizowany od 2011 roku przez Łódź Design Festival, wyróżniający najlepsze wdrożenia pochodzące od polskich projektantów i producentów. To nieodpłatnie nadawany znak jakości, którym firmy mogą posługiwać się w kraju i za granicą. Powstał, by upowszechnić dobry polski design i dzięki temu promować rodzimy biznes oraz projektantów. must have to unikalna rekomendacja konsumencka oraz najbardziej medialne wydarzenie w polskim designie. Jego celem jest wsparcie sektora kreatywnego poprzez szeroką promocję produktów będących efektem współpracy producenta z projektantem. Zgłoszenia do plebiscytu przyjmowane są bezpłatnie poprzez formularz dostępny na stronie plebiscytu. Własnych nominacji, na podstawie przeglądu rynku, dokonuje także Rada Ekspertów, której głównym zadaniem jest ostateczna ocena wszystkich zgłoszeń.

open programme – otwarty nabór do programu ŁDF

open programme skierowany jest przede wszystkim do przedstawicieli instytucji, kuratorów, artystów, projektantów etc. – do każdego, kto chce pokazać festiwalowej publiczności efekty swojej kreatywnej pracy. To przestrzeń dla ciekawych, oryginalnych działań, które wzbogacą program festiwalu. Zgłoszenia mogą dotyczyć takich działań jak wystawa, instalacja artystyczna, warsztat, wykład czy aktywności miejskie (np. spacery tematyczne, gry etc.).

Nabór do programu ŁDF prowadzimy przez cały rok, przede wszystkim w ramach realizowanych przez nas projektów – konkursu make me!, plebiscytu must have i open programme.