Dla mediów

 

 

ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL

20-25.05.2025

nie_koniec / un_end

 

 

MATERIAŁY DO POBRANIA:

  • zapowiedź tekstowa programu ŁDF2025  POBIERZ
  • notatka tekstowa zawierająca opis hasła i datę ŁDF2025 POBIERZ
  • grafiki z datą i hasłem ŁDF2025 POBIERZ
  • fotorelacja z minionych edycji Łódź Design Festival POBIERZ
  • notatka tekstowa Archiblok POBIERZ
  • grafiki stanowiące ilustrację do  Archibloku POBIERZ
  • notatka tekstowa dotycząca naborów make me!, must have oraz open programme POBIERZ
  • grafiki stanowiące ilustrację do każdego z naborów POBIERZ

 

 

AKREDYTACJE

 

Osoby zainteresowane relacjonowaniem Łódź Design Festival 2025 w mediach zapraszamy do wypełnienie formularza akredytacyjnego. Liczba akredytacji jest ograniczona.

 

Akredytacje będą do odbioru w Centrum Festiwalowym przy ul. Tymienieckiego 3 w Łodzi. O szczegółowych zasadach ich odbioru poinformujemy osoby zakwalifikowane mailowo.

 

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER DLA DZIENNIKARZY

 


 

INFORMACJE NA TEMAT ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL

 

ŁDF to obecnie najważniejsze wydarzenie związane z projektowaniem w Europie Środkowo-Wschodniej. Prezentuje design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez art i craft design, projektowanie graficzne, architekturę, projektowanie usług, aż po modę. Skupia ludzi, którzy dzięki otwartości umysłu i zaangażowaniu podejmują różne wyzwania, mających odwagę projektować i zmieniać otoczenie na lepsze. Łódź Design Festival to idea, ludzie, działanie. Powstał w 2007 roku, przyjmując u swoich początków formułę przeglądu osiągnięć polskiego wzornictwa. Centralnym punktem festiwalu jest zawsze tematyczny Program Główny, składający się z wystaw kuratorskich, a jego dopełnienie oraz rozwinięcie stanowi otwarty i bogaty repertuar wydarzeń towarzyszących. Dzięki prowadzonemu od początku dialogowi z odbiorcami, festiwalowy program wzbogacał się o nowe elementy, aż osiągnął obecny kształt, na który poza wystawami składają się m.in.: make me! – konkurs dla początkujących projektantów; must have – projekt wyłaniający najlepsze polskie wdrożenia; wykłady i prezentacje będące źródłem wzajemnych inspiracji; Edukreacja – strefa edukacyjna dla dzieci.

 

Festiwal odwiedziło w trakcie dotychczasowych edycji ponad 660 000 osób z całego świata (dane za okres 2007-2023 r.).

 

19. edycja Łódź Design Festival odbędzie się w dniach 20-25 maja 2025 roku.


 

INFORMACJE NA TEMAT KONKURSU MAKE ME!

 

Międzynarodowy konkurs wzorniczy make me! to jedno z najbardziej innowacyjnych wydarzeń w dziedzinie projektowania w Europie i kluczowa część Łódź Design Festival. Najważniejszym celem make me! jest prognozowanie nadciągających trendów oraz wsparcie młodych projektantów (w wieku 20-35 lat), którzy są gotowi do wejścia w branżę. Finaliści ubiegłych edycji podkreślają możliwości, jakie otworzyły się przed nimi dzięki obecności w konkursie, w tym: zaistnienie w środowisku projektowym, promocję poprzez liczne publikacje czy kolejne wystawy. Zgłoszone prace oceniane są dwuetapowo przez specjalnie dobrane, różnorodne w swoich zainteresowaniach grono jury, a dzięki otwartej dla publiczności prezentacji projektów na wystawie i kontaktom z ekspertami make me! może być trampoliną do dalszego rozwoju zawodowego.

 

Informacje o nagrodach, Jury, dotychczas nagrodzonych oraz formularz zgłoszeniowy i inne znajduję się na stronie konkursu.


 

INFORMACJE NA TEMAT PLEBISCYTU MUST HAVE

 

must have to plebiscyt organizowany od 2011 roku przez Łódź Design Festival, wyróżniający najlepsze wdrożenia pochodzące od polskich projektantów i producentów. To nieodpłatnie nadawany znak jakości, którym firmy mogą posługiwać się w kraju i za granicą. Powstał, by upowszechnić dobry polski design i dzięki temu promować rodzimy biznes oraz projektantów. must have to unikalna rekomendacja konsumencka oraz najbardziej medialne wydarzenie w polskim designie. Jego celem jest wsparcie sektora kreatywnego poprzez szeroką promocję produktów będących efektem współpracy producenta z projektantem. Zgłoszenia do plebiscytu przyjmowane są bezpłatnie poprzez formularz dostępny na stronie plebiscytu. Własnych nominacji, na podstawie przeglądu rynku, dokonuje także Rada Ekspercka, której głównym zadaniem jest ostateczna ocena wszystkich zgłoszeń.

 

Informacje o zasadach naboru, Radzie Ekspertów, liście wyróżnionych, formularz zgłoszeniowy i inne znajdują się na stronie plebiscytu.


 

INFORMACJE NA TEMAT OPEN PROGRAMME

 

open programme skierowany jest przede wszystkim do przedstawicieli instytucji, kuratorów, artystów i projektantów, a także pracowni projektowych i firm ? do każdego, kto chce pokazać festiwalowej publiczności efekty swojej kreatywnej pracy. To przestrzeń dla ciekawych, oryginalnych działań, które wzbogacą program festiwalu. Zgłoszenia mogą dotyczyć takich działań jak wystawa, instalacja artystyczna, warsztat, wykład czy aktywności miejskie (np. spacery tematyczne, gry etc.).

 

Informacje o zasadach naboru oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na naszej stronie.

 

ARCHIWUM

PUBLIKACJA „DOBRA NOC. O PROJEKTOWANIU I ROLI SNU W NASZYM ŻYCIU”

  • informacja prasowa – Zaprojektować dobry sen POBIERZ
  • e-book – „DOBRA NOC. O projektowaniu i roli snu w naszym życiu” (15,8 MB) POBIERZ
  • grafiki do internetu (28,3 MB) POBIERZ

PUBLIKACJA „PŁYWAJĄCE WYSPY. PORADNIK 1.0″

  • informacja prasowa – Zbuduj pływającą wyspę POBIERZ
  • e-book – „Pływające wysypy. Poradnik 1.0.” (15,8 MB) POBIERZ
  • grafiki do internetu (14,4 MB) POBIERZ

RAPORT Z BADANIA „JAKOŚĆ ŻYCIA W DOMU W CZASIE PANDEMII”

  • informacja prasowa POBIERZ
  • wykresy, zdjęcia i materiały graficzne(10,2MB) POBIERZ
  • nagranie z konferencji ZOBACZ