en

Dla mediów


MATERIAŁY DO POBRANIA:

ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2023

 • fotorelacja w jakości do druku – album online ZOBACZ
 • informacja prasowa – Zaprojektować lepszą przyszłość. Poznaliśmy program Łódź Design Festival 2023 (26.04.2023) POBIERZ
 • plakat, ulotka z programem i inne grafiki ŁDF 2023 (19,5 MB) POBIERZ

KONKURS MAKE ME! 2023

 • informacja prasowa i zdjęcia – Poznaliśmy zwycięzców make me! (19.05.2023) POBIERZ
 • informacja prasowa – Poznaliśmy finalistów make me! (17.04.2023) POBIERZ
 • informacja prasowa – Ogłaszamy jury make me! 2023 (21.01.2023) POBIERZ
 • grafiki jury (21,34 MB) POBIERZ
 • fotorelacja make me! 2022 – album online ZOBACZ

PLEBISCYT MUST HAVE 2023

 • informacja prasowa – Nadzieje polskiego designu – poznajcie laureatów plebiscytu must have 2023! (08.05.2023) POBIERZ
 • informacja prasowa – must have 2023. Po raz 13. Łódź Design Festival wskaże najlepszy polski design! (18.01.2023) POBIERZ
 • grafiki do naboru (11,1 MB) POBIERZ
 • fotorelacja must have 2022 – album online ZOBACZ

PUBLIKACJA DOBRA NOC. O PROJEKTOWANIU I ROLI SNU W NASZYM ŻYCIU

 • informacja prasowa – Zaprojektować dobry sen POBIERZ
 • e-book – „DOBRA NOC. O projektowaniu i roli snu w naszym życiu(15,8 MB) POBIERZ
 • grafiki do internetu (28,3 MB) POBIERZ

PUBLIKACJA PŁYWAJĄCE WYSPY. PORADNIK 1.0

 • informacja prasowa – Zbuduj pływającą wyspę POBIERZ
 • e-book – „Pływające wysypy. Poradnik 1.0.(15,8 MB) POBIERZ
 • grafiki do internetu (14,4 MB) POBIERZ

RAPORT Z BADANIA JAKOŚĆ ŻYCIA W DOMU W CZASIE PANDEMII

 • informacja prasowa POBIERZ
 • wykresy, zdjęcia i materiały graficzne(10,2MB) POBIERZ
 • nagranie z konferencji ZOBACZ

 


 

INFORMACJE OGÓLNE O ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL

 

ŁDF to obecnie najważniejsze wydarzenie związane z projektowaniem w Europie Środkowo-Wschodniej. Prezentuje design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez art i craft design, projektowanie graficzne, architekturę, projektowanie usług, aż po modę. Skupia ludzi, którzy dzięki otwartości umysłu i zaangażowaniu podejmują różne wyzwania, mających odwagę projektować i zmieniać otoczenie na lepsze.Łódź Design Festival to idea, ludzie, działanie. Powstał w 2007 roku, przyjmując u swoich początków formułę przeglądu osiągnięć polskiego wzornictwa. Centralnym punktem festiwalu jest zawsze tematyczny Program Główny, składający się z wystaw kuratorskich, a jego dopełnienie oraz rozwinięcie stanowi otwarty i bogaty repertuar wydarzeń towarzyszących. Dzięki prowadzonemu od początku dialogowi z odbiorcami, festiwalowy program wzbogacał się o nowe elementy, aż osiągnął obecny kształt, na który poza wystawami składają się m.in.: make me! – konkurs dla początkujących projektantów; must have – projekt wyłaniający najlepsze polskie wdrożenia; wykłady i prezentacje będące źródłem wzajemnych inspiracji; Edukreacja – strefa edukacyjna dla dzieci.

 

Festiwal odwiedziło w trakcie dotychczasowych edycji ponad 590 000 osób z całego świata (dane za okres 2007-2021 r.).

 

17. edycja Łódź Design Festival odbędzie się w dniach 18-28 maja 2023 roku.


 

INFORMACJE OGÓLNE O KONKURSIE MAKE ME!

 

Międzynarodowy konkurs wzorniczy make me! to jedno z najbardziej innowacyjnych wydarzeń w dziedzinie projektowania w Europie i kluczowa część Łódź Design Festival. Najważniejszym celem make me! jest prognozowanie nadciągających trendów oraz wsparcie młodych projektantów (w wieku 20–35 lat), którzy są gotowi do wejścia w branżę. Finaliści ubiegłych edycji podkreślają możliwości, jakie otworzyły się przed nimi dzięki obecności w konkursie, w tym: zaistnienie w środowisku projektowym, promocję poprzez liczne publikacje czy kolejne wystawy. Zgłoszone prace oceniane są dwuetapowo przez specjalnie dobrane, różnorodne w swoich zainteresowaniach grono jury, a dzięki otwartej dla publiczności prezentacji projektów na wystawie i kontaktom z ekspertami make me! może być trampoliną do dalszego rozwoju zawodowego.

 

Trwa nabór do 16. edycji konkursu make me!, zgłoszenia przyjmowane są do 22 marca 2023 roku. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas najbliższej edycji festiwalu, która wystartuje 18 maja 2023 roku. Pula nagród make me! Design Awards 2023 to aż 50 000 zł! 

 

Informacje o nagrodach, Jury, dotychczas nagrodzonych oraz formularz zgłoszeniowy i inne znajduję się na stronie konkursu.


 

INFORMACJE OGÓLNE O PLEBISCYCIE MUST HAVE

 

must have to plebiscyt organizowany od 2011 roku przez Łódź Design Festival, wyróżniający najlepsze wdrożenia pochodzące od polskich projektantów i producentów. To nieodpłatnie nadawany znak jakości, którym firmy mogą posługiwać się w kraju i za granicą. Powstał, by upowszechnić dobry polski design i dzięki temu promować rodzimy biznes oraz projektantów. must have to unikalna rekomendacja konsumencka oraz najbardziej medialne wydarzenie w polskim designie. Jego celem jest wsparcie sektora kreatywnego poprzez szeroką promocję produktów będących efektem współpracy producenta z projektantem. Zgłoszenia do plebiscytu przyjmowane są bezpłatnie poprzez formularz dostępny na stronie plebiscytu. Własnych nominacji, na podstawie przeglądu rynku, dokonuje także Rada Ekspertów, której głównym zadaniem jest ostateczna ocena wszystkich zgłoszeń.

 

Trwa nabór do 13. edycji plebiscytu must have, zgłoszenia przyjmowane są do 15 lutego 2023 roku. Towarzysząca plebiscytowi wystawa zostanie zaprezentowana w ramach najbliższej edycji festiwalu, która wystartuje 18 maja 2023 roku.

 

Informacje o zasadach naboru, Radzie Ekspertów, liście wyróżnionych, formularz zgłoszeniowy i inne znajdują się na stronie plebiscytu.


 

OPEN PROGRAMME – OTWARTY NABÓR DO PROGRAMU ŁDF

 

open programme skierowany jest przede wszystkim do przedstawicieli instytucji, kuratorów, artystów i projektantów, a także pracowni projektowych i firm – do każdego, kto chce pokazać festiwalowej publiczności efekty swojej kreatywnej pracy. To przestrzeń dla ciekawych, oryginalnych działań, które wzbogacą program festiwalu. Zgłoszenia mogą dotyczyć takich działań jak wystawa, instalacja artystyczna, warsztat, wykład czy aktywności miejskie (np. spacery tematyczne, gry etc.).

 

Zgłoszenia do open programme przyjmujemy przez cały rok – jeżeli chcesz wziąć udział w Łódź Design Festival 2023 zgłoś się do 15 lutego 2023 roku.

 

Informacje o zasadach naboru oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na naszej stronie.


 

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER DLA DZIENNIKARZY