PODCAST RÓŻNE RZECZY #ODCINEK29 – PRZESTRZEŃ
Jak współcześnie tworzyć przestrzeń, w której możemy czuć się wygodnie? Czy nasz komfort psychiczny wpływa na poczucie dawania drugiego życia materiałom? W nowym odcinku, Karolina Kaim wraz z architektką, Martą Sękulską-Wrońską dyskutują o zmianach w postrzeganiu luksusu, o nowym trendzie podmiejsko-miejskości oraz o projektowaniu przestrzeni z uwzględnieniem potrzeb przebywania blisko natury.
Prowadząca: Karolina Kaim
Ekspertka z 30-letnim doświadczeniem, współtworzyła warszawski rynek nieruchomości komercyjnych. Od kilku lat wyznacza trendy w mieszkaniowym segmencie luksusowym. Ma także unikalne kompetencje w sektorze hospitality & leisure.
Jest twórczynią marki High Level Sales & Marketing, która definiuje rynek nieruchomości premium w Polsce dla najbardziej wymagających klientów. Od grudnia 2014 r. do listopada 2020 r. pełniła funkcję Prezesa Zarządu Tacit Investment. Odpowiadała za sukces sprzedażowy apartamentowca Cosmopolitan, a także ekskluzywne projekty hotelowe: The Bridge Wrocław i Nobu Hotel Warsaw. W ramach Upper Property, jako Prezes Zarządu, wspiera inwestorów od strony planistycznej i formalno – administracyjnej, maksymalizując potencjał ich nieruchomości. Wcześniej, przez 15 lat budowała i zarządzała Platan Group. W latach 1991-1999 tworzyła podstawy Jones Lang LaSalle na polskim rynku i brała udział w kierowaniu firmą.
Jest członkinią Executive Committee ULI (Urban Land Institute w Polsce). Od 2021 r. członkini Jury ULI Europe Awards for Excellence. Ambasadorka Fundacji White Star.
Obserwujcie na:
Gościni: Marta Sękulska-Wrońska
Architektka, partnerka, CEO pracowni WXCA, to postać, która w świecie architektury budzi uznanie i inspirację. Jej twórczość stanowi mieszankę wrażliwej estetyki na kontekst, innowacyjnych koncepcji i głębokiego zaangażowania społecznego.
Jest współautorką m.in. docenionego przez międzynarodową społeczność Pawilonu Polski na Expo 2020 w Dubaju, będącego opowiedzianą językiem architektury refleksją nad relacją człowieka ze środowiskiem naturalnym, a także kompleksu muzealnego złożonego z Muzeum Historii Polski i Muzeum Wojska Polskiego zaprojektowanego na Cytadeli Warszawskiej. Aktualnie odpowiada za wizjonerski projekt nowej, wielofunkcyjnej i zrównoważonej dzielnicy na terenie rewitalizowanego terenu dawnej Fabryki Samochodów Osobowych o powierzchni ponad 60 ha.
Jej praca jest głęboko zakorzeniona w kontekście kulturowym jak i społecznym w którym powstają i któremu ma służyć. Projektuje przestrzenie, które poruszają swoją formą równocześnie odpowiadając na konkretne potrzeby ludzi. Projekty mieszkaniowe, przestrzenie publiczne i obiekty kulturalne autorstwa Marty wraz z zespołem WXCA, nie tylko przekształcają krajobraz miast, uzupełniając o niezbędne funkcje, ale także kreują w dłuższej przestrzeni czasowej strategię trwałej poprawy życia ich mieszkańców.
Obserwujcie na:
Odcinek powstał w ramach długo wyczekiwanego III sezonu podcastu Różne Rzeczy Łódź Design Festival. I od razu mamy niespodziankę! Do stworzenia kolejnych odcinków zaprosiliśmy dobrze Wam znane osoby z polskiej podcastosfery. Będą to twórczynie i twórcy na co dzień poruszający się po bardzo różnych obszarach; osoby specjalizujące się w takich dziedzinach jak np. ASMR, architektura, popkultura czy socjologia. Połączy ich termin KOMFORT, który jest jednocześnie tematem przewodnim najnowszego sezonu naszego podcastu jak i hasłem przewodnim nadchodzącej, 18. edycji Łódź Design Festival.
Czym jest komfort w dzisiejszym świecie? To tylko kwestia wygody fizycznej czy może coś więcej? Czy każdy może sobie na niego pozwolić? Odpowiedzi na te pytania dostarczy 18. edycja Łódź Design Festival, zaplanowana na 21–26 maja 2024 roku. Więcej o zbliżającej się edycji: lodzdesign.com/odkrywanie-komfortu-na-nowo
Subskrybuj nasze kanały, aby niczego nie przegapić!