BLOK: KOMFORT. Dlaczego komfort jest niebezpieczny?

Data: 25/05/2024 12:00 – 13:30

Miejsce: Centrum Festiwalowe (Art_Inkubator) Zobacz na mapie


 

Strefa: Sala Teatralna, Budynek C, Poziom 0

 

Rejestracja: Wstęp bezpłatny i otwarty.

 

Dla kogo dedykowane jest wydarzenie? Uczestnikami panelu mogą być osoby zainteresowane architekturą, designem wnętrz, psychologią przestrzeni oraz szeroko pojętym dobrostanem. Mogą to być zarówno profesjonaliści z branży projektowej – architekci, projektanci wnętrz, artyści, terapeuci, badacze, studenci architektury, oraz wszyscy ci, którzy chcą zgłębić tematykę związana z relacją między przestrzenią a samopoczuciem, osoby zainteresowane psychologią projektowania, rozwijaniem osobistym oraz tworzeniem przestrzeni sprzyjających dobrej atmosferze życia. 

 


 

Gościnie: Katarzyna Miller, Marta Wierusz, Kari Goldyn. 

Moderatorka: Asia Kurnyta. 

 

Wbrew powszechnej opinii, komfort nie prowadzi do szczęścia. Pozostawanie w komforcie oznacza stagnację i ogranicza nasz potencjał. Jednak, choć rozwój rodzi się w dyskomforcie nie zajdzie, jeśli nie mamy strefy komfortu, którą możemy opuścić. 

 

Jak zaprojektować strefę komfortu, która ułatwia dyskomfort? 

 

Panel dyskusyjny, w którym chcemy rzucić wyzwanie tradycyjnym pojęciom komfortu w architekturze i designie. Skupiając się na idei, że prawdziwa innowacja i dobrostan rodzą się poza strefą komfortu, panelistki podzielą się swoimi perspektywami na temat tworzenia przestrzeni, które inspirują, prowokują i wspierają rozwój. Chcemy skupić się na pojęciach komfortu i dobrostanu czy zawsze idą w parze? Co wpływa na nasze odczuwanie komfortu ile z tego zależy od środowiska, w którym żyjemy, a ile tkwi w nas samych i naszych doświadczeniach? Jaki jest związek między komfortem, a rozwojem osobistym i zawodowym? 

 


 

Wydarzenie znalazło się w programie Łódź Design Festival 2024 w ramach otwartego naboru open programme.

Katarzyna Miller

Architektka, projektantka wnętrz; partner i właścicielka pracowni OSOM group. Eksploruje interdyscyplinarne obszary psychologii projektowania wnętrz, które stawiają zdrowie psychiczne i dobrostan użytkownika w centrum uwagi.

Marta Wierusz

Architektka w pracowni APA Wojciechowski, projektantka wnętrz i arteterapeutka. Specjalizuje się w projektowaniu uniwersalnym i włączającym, jej celem jest propagowanie wiedzy z zakresu projektowania dla osób ze specjalnymi potrzebami, w szczególności osób neuroatypowych oraz osób starszych.

Kari Goldyn

Bio-psycholożka, podcasterka oraz doradczyni biznesowa. W swojej pracy dzieli się wiedzą i doświadczeniem z zakresu tego, co nauka mówi o dobrostanie, jak świadomie budować szczęśliwe życie i przynoszący spełnienie biznes.

Asia Kurnyta

Architekta, członkini działu kreatywnego w OSOM group. Wieloletnie prowadzenie organizacji studenckich pomogło Asi zdobyć doświadczenie w organizacji wydarzeń architektonicznych.