en

Podcast Różne Rzeczy x nowy sezon

Wracamy z kolejnym sezonem podcastu Różne Rzeczy, realizowanym w ramach Łódź Design Festival! Tym razem przestrzeń audialną przejmuje Dawid Furkot, z zawodu i wykształcenia fotograf, współautor festiwalowych fotorelacji, a także pasjonat i baczny obserwator miejskiego życia. Dawid w ramach cyklu „Miejskie szlajanki” zabierze słuchaczy na spacer w towarzystwie dziennikarzy, architektów, aktywistów, różnych interesariuszy związanych z miastem.

 

Zgodnie z jego ukochaną maksymą: eksperyment jest naszym obowiązkiem, przez kolejne 10 odcinków będziemy przyglądać się miastu z różnych perspektyw, poszukiwać będziemy mądrości w bogactwie doświadczeń naszych rozmówców. Wszystkie te perspektywy, mamy nadzieję, złożą się na frapujący obraz nadchodzącej przyszłości.

 


 

Gościnią tego odcinka jest Joanna Erbel – dyrektorka ds. protopii, socjolożka, aktywistka, autorka książek, optymistka. Punktem wyjścia do rozmowy jest hasło SPRAWCZOŚĆ, ale w trakcie jej trwania pojawiło się wiele ciekawych wątków pobocznych – dyspozycja poznawcza, trenowanie wyobraźni, Solarpunk, sztuczna inteligencja… Jako uzupełnienie polecamy wymienione w odcinku lektury:

 

Kolejny odcinek opublikujemy już w pod koniec maja.

 

Subskrybuj nasze kanały, aby niczego nie przegapić!