Ideation Jam – zaprojektuj dobrą komunikację
Data: 25/05/2024 13:00 – 16:00
Miejsce: Centrum Festiwalowe (Art_Inkubator) Zobacz na mapie
Strefa: Budynek A, Sala A120
Limit miejsc: 18
Dla kogo dedykowane są warsztaty? Warsztat przewidziany jest dla zróżnicowanej grupy – zarówno wiekowo, jak i pod względem poglądów czy profesji. Ponieważ temat warsztatu dotyka zagadnień uniwersalnych, społecznych, poruszane na nim wątki będą bliskie każdemu. Im bardziej zróżnicowana grupa, tym lepiej – osiągniemy wtedy wgląd w wiele perspektyw, co mamy nadzieję okaże się otwierające dla uczestników.
Rejestracja. Wstęp bezpłatny.
Czy można zaprojektować interakcję między ludźmi? O co warto zadbać? Co stoi jej na przeszkodzie? Biorąc pod lupę przykłady komunikacji, która często nie działa, spróbujemy zmierzyć się z wyzwaniem i znaleźć odpowiedzi na pytanie: jak można lepiej zaprojektować komunikację międzyludzką?
Podczas warsztatu przyjrzymy się ludzkim interakcjom, rozbijemy je na atomy, a dzięki zastosowaniu kreatywnego podejścia i metod Service Design spróbujemy wypracować gotowe do użycia patenty na zdrową, komfortową, inkluzywną i wspierającą interakcję.
Warsztat ma na celu z jednej strony swobodną twórczą ekspresję i ko-kreację, z drugiej natomiast być źródłem refleksji oraz gotowych pomysłów i narzędzi, które pomogą w doborze efektywnych metod interakcji z drugim człowiekiem oraz otoczeniem.
Warsztaty znalazły się w programie Łódź Design Festival 2024 w ramach otwartego naboru open programme.
Prowadzące warsztaty:
Marta Truś. Badaczka, wykładowczyni i edukatorka w zakresie projektowania dla neuroróżnorodności, od niedawna także projektantka innowacji w Huge Thing. Często prowadzi badania wykorzystując metody etnograficzne i lingwistyczne oraz uwielbia triangulację metod celem osiągnięcia możliwie kompleksowej perspektywy. Poza tym joginka, psia mama i autorka kolaży digitalowych.
Justyna Izydorczyk. Strateżka, service designerka, pasjonatka badań oraz projektowania komunikacji. W swojej pracy (goodylabs) zgłębia perspektywę biznesową i eksploruje perspektywę konsumencką. Na koniec dnia łączy ze sobą te dwa światy w szczęśliwy związek, współtworząc produkty cyfrowe i niezapomniany CX. Po godzinach rozmawia o błędach z praktykami biznesu, twórcami marek i projektantami. Całość rozmów wydaje w formie podcastu „Obłędne historie“.