en

Trwa nabór do Global Creative Graduate Showcase 2024

Arts Thread ogłasza nabór do kolejnej edycji Global Creative Graduate Showcase. To nowa nazwa Global Design Graduate Show, organizacji non-profit, która powstała na początku pandemii w celu promowania pracy absolwentów kierunków artystycznych i projektowych na całym świecie.

Nabór do Global Creative Graduate Showcase jest skierowany wszystkich studentów studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych w dziedzinie sztuki i projektowania, dla tych, którzy ukończyli studia w okresie od września 2023 r. do sierpnia 2024 r. (na półkuli południowej ukończyli studia po wrześniu 2023 r.).

 

Zgłoszenia należy przesłać do do 31 sierpnia 2024 r. (godz. 23.59 NYC) przez platformę Arts Thread artsthread.com

 

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi w październiku 2024 r. Wtedy też, odbędzie się głosowanie publiczności, które wyłoni kolejnych laureatów.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: globalcreativegraduateshowcase.com

Do oceny prac zostało zaproszonych ponad 200 najbardziej szanowanych twórców z całego świata. Zostaną one ocenione w kategoriach sztuki i projektowania: komunikacja wizualna, film, moda, tekstylia, wnętrza, architektura, sztuki wizualne, współczesne rzemiosło, wzornictwo przemysłowe i produktowe i nie tylko.Wśród nich znaleźli się Michał Piernikowski oraz Aleksandra Kietla z naszego zespołu Łódź Design Festival.

W ubiegłym roku, w ramach głosowania publiczności, wygrał projekt absolwentki Akademi Sztuk Pięknych w Warszawie – Julii Jaworskiej „Green and cream jars”.

Green and cream jars, projekt: Julia Jaworska

Green and cream jars, projekt: Julia Jaworska

Arts Thread to wiodąca na świecie platforma cyfrowa dla wschodzących artystów i projektantów oraz platforma startowa dla następnego pokolenia twórczych talentów. Arts Thread zbudował relacje z ponad 1000 instytucjami kreatywnymi w około 140 krajach i nawiązał współpracę z wiodącymi markami, organizacjami, wydarzeniami i mediami, aby pomóc w wypuszczeniu na rynek nowej generacji kreatywnych talentów na całym świecie.