en

PODCAST RÓŻNE RZECZY #ODCINEK10 – Maciej Głowacki

Wracamy z nowym sezonem naszego podcastu Różne Rzeczy. Po doświadczeniach w nagrywaniu pierwszych odcinków postanowiliśmy zmienić nieco formułę. Zrezygnowaliśmy z wywiadów przeprowadzanych „na odległość”, które do tej pory nagrywaliśmy za pomocą internetowych komunikatorów czy telefonów komórkowych. Tym razem wpraszamy się do domów i pracowni naszych rozmówców! Pod pretekstem rozmów o projektowaniu poznajemy historie prywatne, rodzinne anegdoty i plany na najbliższą przyszłość. Szukamy impulsów, punktów zwrotnych, wydarzeń które ukształtowały świat twórców polskiego designu. 

 

Seria realizowana jest we współpracy z Michałem Grudą, przewodniczącym Stowarzyszenia Topografie i liderem projektu Cyfrowe Archiwum Łodzian Miastograf.pl.


 

make me! – WYMAZÓWKI CRN_01 „Koliber” – walka z pandemią

 

Gościem dziesiątego odcinka naszego podcastu jest Maciej Głowacki – absolwent inżynierii nanostruktur na Uniwersytet Warszawski, studiował również na Wydział Wzornictwa ASP Warszawa, a na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie filologię klasyczną oraz historię sztuki. Projektant wszechstronny, wynalazca, do tego obdarzony niskim, miękkim głosem, który zaraz usłyszycie. Do finału konkursu make me! zakwalifikowały się aż dwa projekty jego autorstwa, za WYMAZÓWKI CRN_01 „Koliber” otrzymał drugą nagrodę. W finale konkursu znalazł się też jego projekt: „Miłość fizyczna – akcesoria do czułości i bliskości”, który jest tak pięknie przemyślaną opowieścią o relacjach międzyludzkich, że po wysłuchaniu rozmowy z pewnością zapadnie Wam na długo w pamięci. Z Maciejem Głowackim rozmawiał Michał Gruda. Więcej o tym i innych fianłowych projektach make me! 2022 wysłuchacie w pozostałych odcinkach naszego podacstu oraz na stronie konkursu


 
 

Subskrybuj nasze kanały, aby niczego nie przegapić!