en

PODCAST RÓŻNE RZECZY #ODCINEK11– o Urban Coolspot

Wracamy z nowym sezonem naszego podcastu Różne Rzeczy. Po doświadczeniach w nagrywaniu pierwszych odcinków postanowiliśmy zmienić nieco formułę. Zrezygnowaliśmy z wywiadów przeprowadzanych „na odległość”, które do tej pory nagrywaliśmy za pomocą internetowych komunikatorów czy telefonów komórkowych. Tym razem wpraszamy się do domów i pracowni naszych rozmówców! Pod pretekstem rozmów o projektowaniu poznajemy historie prywatne, rodzinne anegdoty i plany na najbliższą przyszłość. Szukamy impulsów, punktów zwrotnych, wydarzeń które ukształtowały świat twórców polskiego designu. 

 

Seria realizowana jest we współpracy z Michałem Grudą, przewodniczącym Stowarzyszenia Topografie i liderem projektu Cyfrowe Archiwum Łodzian Miastograf.pl.


 

make me! – rozwiązanie dla miejskiej wyspy ciepła – Urban Collspot Project 

 

Julia Sulikowska podczas Łódź Design Festival 2022 zdobyła aż trzy nagrody w konkursie make me! Jej projekt Urban Coolspot Project otrzymał pierwszą nagrodę w wysokości 10 000 zł ufundowaną przez organizatorów festiwalu oraz dwie nagrody specjalne w wysokości 10 000 zł każda, ufundowane przez partnerów wydarzenia – markę Cosentino i INTERPRINT. Urban Coolspot Project to modułowy system, który zatrzymuje spływającą wodę, wchłania ją dzięki porowatej strukturze i rozprowadza kapilarnie po całej objętości obiektu. W gorące letnie dni stopniowe parowanie chłodzi ciepłe powietrze otoczenia, a wiatr przenosi je przez rozgrzany krajobraz miejski, poprawiając komfort cieplny mieszkańców.


Poza opowieścią na temat zwycięskiego projektu, z podcastu dowiecie się również jak pracownia urbanistyczna, w której Julia pracuje w Berlinie, współpracuje z lokalnymi władzami na rzecz mieszkańców miasta i poprawia przestrzeń wokół nich, z korzyścią dla wszystkich stron tego procesu. Więcej o tym i innych fianłowych projektach make me! 2022 wysłuchacie w pozostałych odcinkach naszego podacstu oraz na stronie konkursu


 
 

Subskrybuj nasze kanały, aby niczego nie przegapić!