en

PODCAST RÓŻNE RZECZY #ODCINEK15 – Rafał Szrajber

Wracamy z nowym sezonem naszego podcastu Różne Rzeczy. Po doświadczeniach w nagrywaniu pierwszych odcinków postanowiliśmy zmienić nieco formułę. Zrezygnowaliśmy z wywiadów przeprowadzanych „na odległość”, które do tej pory nagrywaliśmy za pomocą internetowych komunikatorów czy telefonów komórkowych. Tym razem wpraszamy się do domów i pracowni naszych rozmówców! Pod pretekstem rozmów o projektowaniu poznajemy historie prywatne, rodzinne anegdoty i plany na najbliższą przyszłość. Szukamy impulsów, punktów zwrotnych, wydarzeń które ukształtowały świat twórców polskiego designu. 

 

Seria realizowana jest we współpracy z Michałem Grudą, przewodniczącym Stowarzyszenia Topografie i liderem projektu Cyfrowe Archiwum Łodzian Miastograf.pl.


 

gry – VR – miasto

 

Z gościem tego odcinka umawialiśmy się na wywiad od kwietnia. Udało się to dopiero w połowie sierpnia. Rafał Szrajber, bo o nim mowa należy do ludzi bardzo pracowitych, a przez to niezwykle zajętych. Realizuje absolutnie fantastyczne projekty na rzecz Łodzi i mamy nadzieję, że dzięki temu podcastowi duża część z Was zainteresuje się jego twórczością. Dra hab. inż. arch. Rafał Szrajber to jeden z niewielu łódzkich naukowców, który jako wykładowca łączy dwa pozornie różne światy – Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Politechniki Łódzkiej. Za chwilę posłuchacie jak się to wszystko odbywa.

 

W odcinku usłyszycie o projekcie Wirtualnych Synagog, za sprawą którego odtworzone zostały w wirtualnym świecie zniszczone w czasie II wojny światowej łódzkie synagogi. Następnie doktor Szrajber opowiada o specyfice pracy ze studentami na dwóch różnych uczelniach. W trzeciej odsłonie robimy piwot na przybliżenie działalności artystycznej rozmówcy w zakresie fotografii w grach komputerowych – najbliższa wystawa podczas nadchodzącego Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Na końcu architekt Rafał opowiada o najbardziej niesamowitym odkryciu jakiego dokonał w swojej karierze. Zdradzimy, że temat nadaje się na serial osadzony gdzieś pomiędzy Stranger Things, a Falloutem.


 
 

Subskrybuj nasze kanały, aby niczego nie przegapić!