en

PODCAST RÓŻNE RZECZY #ODCINEK16 – Dominika Ciemięga

Wracamy z nowym sezonem naszego podcastu Różne Rzeczy. Po doświadczeniach w nagrywaniu pierwszych odcinków postanowiliśmy zmienić nieco formułę. Zrezygnowaliśmy z wywiadów przeprowadzanych „na odległość”, które do tej pory nagrywaliśmy za pomocą internetowych komunikatorów czy telefonów komórkowych. Tym razem wpraszamy się do domów i pracowni naszych rozmówców! Pod pretekstem rozmów o projektowaniu poznajemy historie prywatne, rodzinne anegdoty i plany na najbliższą przyszłość. Szukamy impulsów, punktów zwrotnych, wydarzeń które ukształtowały świat twórców polskiego designu. 

 

Seria realizowana jest we współpracy z Michałem Grudą, przewodniczącym Stowarzyszenia Topografie i liderem projektu Cyfrowe Archiwum Łodzian Miastograf.pl.


 

fast fashion – zero waste – miasto

 

W Łodzi mamy wielu twórców, którzy nawiązują swoją działalnością do włókienniczo-tekstylnych tradycji naszego miasta. Wśród odcinków podcastu Różne Rzeczy, znajduje się rozmowa z Tartarugą – dziewczynami, które plotą kilimy, posługując się technikami i narzędziami bliższymi XIX, a nie XXI wiekowi. Odnajdziecie też rozmowę z Pan tu nie stał – firmą, która duży nacisk kładzie na fakt, że jej ubrania produkowane są lokalnie. Dziś natomiast posłuchacie Dominikę Ciemięgę, która jak sama mówi, oferuje ekskluzywnie wyselekcjonowane ciuchy ze śmieci. Jest niesamowitą osobowością wcielającą w życie idee zero waste i upcyclingu.


 
 

Subskrybuj nasze kanały, aby niczego nie przegapić!