en

PODCAST RÓŻNE RZECZY #ODCINEK19 – szlajanki

Wracamy z nowym sezonem podcastu Różne Rzeczy, realizowanym w ramach Łódź Design Festival! Tym razem przestrzeń audialną przejmuje Dawid Furkot, z zawodu i wykształcenia fotograf, współautor festiwalowych fotorelacji, a także pasjonat i baczny obserwator miejskiego życia. Dawid w ramach cyklu „Miejskie szlajanki” zabierze słuchaczy na spacer w towarzystwie dziennikarzy, architektów, aktywistów, różnych interesariuszy związanych z miastem.

 

Zgodnie z jego ukochaną maksymą: eksperyment jest naszym obowiązkiem, przez kolejne 10 odcinków będziemy przyglądać się miastu z różnych perspektyw, poszukiwać będziemy mądrości w bogactwie doświadczeń naszych rozmówców. Wszystkie te perspektywy, mamy nadzieję, złożą się na frapujący obraz nadchodzącej przyszłości.


 

Zapraszamy na pierwszy z 10 planowanych spacerów – tym razem towarzyszem naszej wędrówki jest projektant Henryk Stawicki. Henryk jest także wykładowcą akademickim, zapalonym piechurem, biegaczem oraz miłośnikiem wędrówek rowerowych. To czyni go wyjątkowym rozmówcą, a cały ten zestaw niezwykłych doświadczeń wprowadza nas w zawiłą tematykę poruszania się po mieście.

 

Kolejny odcinek opublikujemy jak zwykle w czwartek, 9 lutego.


 
 

Subskrybuj nasze kanały, aby niczego nie przegapić!