en

PODCAST RÓŻNE RZECZY #ODCINEK20 – marzenie

Wracamy z nowym sezonem podcastu Różne Rzeczy, realizowanym w ramach Łódź Design Festival! Tym razem przestrzeń audialną przejmuje Dawid Furkot, z zawodu i wykształcenia fotograf, współautor festiwalowych fotorelacji, a także pasjonat i baczny obserwator miejskiego życia. Dawid w ramach cyklu „Miejskie szlajanki” zabierze słuchaczy na spacer w towarzystwie dziennikarzy, architektów, aktywistów, różnych interesariuszy związanych z miastem.

 

Zgodnie z jego ukochaną maksymą: eksperyment jest naszym obowiązkiem, przez kolejne 10 odcinków będziemy przyglądać się miastu z różnych perspektyw, poszukiwać będziemy mądrości w bogactwie doświadczeń naszych rozmówców. Wszystkie te perspektywy, mamy nadzieję, złożą się na frapujący obraz nadchodzącej przyszłości.


 

Zapraszamy na kolejną szlajankę, tym razem wędrować będziemy po stuleciach fascynujących wizji architektonicznych, po ludzkim imaginarium. Motywem przewodnim odcinka jest miasto idealne; temat trudny, a zarazem ekscytujący i stanowiący o pięknie człowieczeństwa. W taką niełatwą wędrówkę wypadałoby zabrać ze sobą kogoś wyjątkowego! Rozmówczynią Dawida Furkota została zatem Anna Cymer – historyczka architektury, absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, autorka monumentalnej książki Architektura w Polsce 1945-1989” oraz licznych artykułów naukowych i tych lżejszego kalibru.

 

Kolejny odcinek opublikujemy jak zwykle w czwartek, 26 lutego.


 
 

Subskrybuj nasze kanały, aby niczego nie przegapić!