en

PODCAST RÓŻNE RZECZY #ODCINEK21 – zmysłowość

Wracamy z nowym sezonem podcastu Różne Rzeczy, realizowanym w ramach Łódź Design Festival! Tym razem przestrzeń audialną przejmuje Dawid Furkot, z zawodu i wykształcenia fotograf, współautor festiwalowych fotorelacji, a także pasjonat i baczny obserwator miejskiego życia. Dawid w ramach cyklu „Miejskie szlajanki” zabierze słuchaczy na spacer w towarzystwie dziennikarzy, architektów, aktywistów, różnych interesariuszy związanych z miastem.

 

Zgodnie z jego ukochaną maksymą: eksperyment jest naszym obowiązkiem, przez kolejne 10 odcinków będziemy przyglądać się miastu z różnych perspektyw, poszukiwać będziemy mądrości w bogactwie doświadczeń naszych rozmówców. Wszystkie te perspektywy, mamy nadzieję, złożą się na frapujący obraz nadchodzącej przyszłości.


 

Zapraszamy na kolejną szlajankę, tym razem z dr Joanną Jurgą, specjalistką projektowania dedykowanego poczuciu bezpieczeństwa. Spacer to idealny wstęp do rozmowy o sensorium. Wędrujemy, uruchamiamy wszystkie mięśnie, wąchamy, spoglądamy, dotykamy przestrzeni. To sprawia, że doświadczamy jej zdecydowanie bardziej intensywnie, niż gdybyśmy wykonywali zupełnie inne czynności. Rozmówczyni jest posiadaczką unikalnych doświadczeń, które pozwalają nam popatrzeć na zwykłą czynność jaką jest spacer, w nowy i niezwykły sposób.

 

Kolejny odcinek opublikujemy jak zwykle w czwartek, 23 marca.

 

Subskrybuj nasze kanały, aby niczego nie przegapić!