en

PODCAST RÓŻNE RZECZY #ODCINEK22 – życie

Wracamy z nowym sezonem podcastu Różne Rzeczy, realizowanym w ramach Łódź Design Festival! Tym razem przestrzeń audialną przejmuje Dawid Furkot, z zawodu i wykształcenia fotograf, współautor festiwalowych fotorelacji, a także pasjonat i baczny obserwator miejskiego życia. Dawid w ramach cyklu „Miejskie szlajanki” zabierze słuchaczy na spacer w towarzystwie dziennikarzy, architektów, aktywistów, różnych interesariuszy związanych z miastem.

 

Zgodnie z jego ukochaną maksymą: eksperyment jest naszym obowiązkiem, przez kolejne 10 odcinków będziemy przyglądać się miastu z różnych perspektyw, poszukiwać będziemy mądrości w bogactwie doświadczeń naszych rozmówców. Wszystkie te perspektywy, mamy nadzieję, złożą się na frapujący obraz nadchodzącej przyszłości.


 

W najnowszym odcinku, z Matyldą Szyrle, stojącą za konceptem Listny Cud, rozmawiamy farmach wertykalnych, będącymi alternatywnym pomysłem wobec tradycyjnego rolnictwa. Poruszymy również tematy miejskiego ogrodnictwa, konceptu rolnictwa przyszłości oraz produkcji mikroliści, które coraz częściej pojawiają się na półkach sklepowych.

 

Kolejny odcinek opublikujemy jak zwykle w czwartek, 6 kwietnia.

 

Subskrybuj nasze kanały, aby niczego nie przegapić!