en

PODCAST RÓŻNE RZECZY #ODCINEK23 – transformacja

Wracamy z nowym sezonem podcastu Różne Rzeczy, realizowanym w ramach Łódź Design Festival! Tym razem przestrzeń audialną przejmuje Dawid Furkot, z zawodu i wykształcenia fotograf, współautor festiwalowych fotorelacji, a także pasjonat i baczny obserwator miejskiego życia. Dawid w ramach cyklu „Miejskie szlajanki” zabierze słuchaczy na spacer w towarzystwie dziennikarzy, architektów, aktywistów, różnych interesariuszy związanych z miastem.

 

Zgodnie z jego ukochaną maksymą: eksperyment jest naszym obowiązkiem, przez kolejne 10 odcinków będziemy przyglądać się miastu z różnych perspektyw, poszukiwać będziemy mądrości w bogactwie doświadczeń naszych rozmówców. Wszystkie te perspektywy, mamy nadzieję, złożą się na frapujący obraz nadchodzącej przyszłości.


 

W najnowszym odcinku rozmawiamy, z Olgą Drendą, pisarką, DJ-ką, antropolożką kultury, Ducholożka. Autorka książek: „Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji”, „Wyroby. Pomysłowość wokół nas”. Będziemy wywoływać ducha dość szczególnego, heglowskiego ducha czasu i konsekwencje, jakie miał dla naszej wyobraźni. Zastanowimy się, czy jest przestrzeń aby nadal mówić transformacji.

 

Kolejny odcinek opublikujemy już w maju.

 

Subskrybuj nasze kanały, aby niczego nie przegapić!