en

PODCAST RÓŻNE RZECZY #ODCINEK25 – niewidzialność

Wracamy z kolejnym sezonem podcastu Różne Rzeczy, realizowanym w ramach Łódź Design Festival! Tym razem przestrzeń audialną przejmuje Dawid Furkot, z zawodu i wykształcenia fotograf, współautor festiwalowych fotorelacji, a także pasjonat i baczny obserwator miejskiego życia. Dawid w ramach cyklu „Miejskie szlajanki” zabierze słuchaczy na spacer w towarzystwie dziennikarzy, architektów, aktywistów, różnych interesariuszy związanych z miastem.

 

Zgodnie z jego ukochaną maksymą: eksperyment jest naszym obowiązkiem, przez kolejne 10 odcinków będziemy przyglądać się miastu z różnych perspektyw, poszukiwać będziemy mądrości w bogactwie doświadczeń naszych rozmówców. Wszystkie te perspektywy, mamy nadzieję, złożą się na frapujący obraz nadchodzącej przyszłości.

 


 

Gościnią odcinka jest Dominika Janicka – architektka, kuratorka wystaw i członkini Pracowni Przestrzeni Publicznej w Instytucie Designu w Kielcach. Absolwentka architektury na Politechnice Gdańskiej oraz w Institut Supérieur d’Architecture La Cambre w Brukseli. Jako główna kuratorka współtworzyła (wraz z Michałem Gdak i Martyną Janicką) oraz zrealizowała koncepcję wystawy „Fair Building” w polskim pawilonie na Międzynarodowym Biennale Architektury w Wenecji w 2016 roku. Jej działania od lat koncentrują się wokół podniesienia jakości polskiej przestrzeni publicznej.

 

 

Subskrybuj nasze kanały, aby niczego nie przegapić!