en

PODCAST RÓŻNE RZECZY #ODCINEK28 – ASMR

Jakie dźwięki sprawiają nam przyjemność, a jakie powodują dyskomfort? Dlaczego tak jest i jak możemy wykorzystać tę wiedzę w codziennym życiu? Tajniki zjawiska ASMR i wiążące się z nim pojęcia odkrywają przed nami: Klaudia Leclercq i Jarosław Antoniak, twórcy największej społeczności ASMR w Polsce oraz Dorota Peretiatkowicz i Katarzyna Krzywicka-Zdunek, szerzej znane z instagramowej platformy jako Socjolożki. Zapraszamy do wysłuchania tej niezwykle interesującej rozmowy oraz przetestowania wrażeń z przygotowanych przez Klaudię i Jarka próbek różnych dźwięków.

 


 

Prowadzący: Klaudia Leclercq, Jarosław Antoniak  

Twórcy największej społeczności ASMR w Polsce. Propagują prozdrowotne działanie ASMR w każdej dziedzinie życia oraz w każdym wieku. Publikują filmy, nagrywają podcasty, prowadzą codzienne, relaksacyjne transmisje live. Edukują, starają się dzielić wiedzą oraz poszerzać świadomość społeczną w zakresie ASMR. 

 

Obserwujcie ich na:  

 

Gościnie: Dorota Peretiatkowicz, Katarzyna Krzywicka-Zdunek   

Socjolożki – twórczynie platformy instagramowej Socjolożki, dzięki której popularyzują wiedzę na temat badań i omawiają różnego rodzaju zjawiska społeczne. Z badaniami rynku związane od ponad 25 lat. Partnerki w firmie IRCenter. Liderki projektów dotyczących różnego rodzaju grup społecznych: rodziców (Kids Power, Family Power i Generacja Alfa), młodych (Świat Młodych i Młodzi Dorośli), kobiet (Świat Kobiet), mężczyzn (Mężczyźni o mężczyznach) i seniorów (Silver Generation).  

 

Obserwujcie je na: 


Odcinek powstał w ramach długo wyczekiwanego III sezonu podcastu Różne Rzeczy Łódź Design Festival. I od razu mamy niespodziankę! Do stworzenia kolejnych odcinków zaprosiliśmy dobrze Wam znane osoby z polskiej podcastosfery. Będą to twórczynie i twórcy na co dzień poruszający się po bardzo różnych obszarach; osoby specjalizujące się w takich dziedzinach jak np. ASMR, architektura, popkultura czy socjologia. Połączy ich termin KOMFORT, który jest jednocześnie tematem przewodnim najnowszego sezonu naszego podcastu jak i hasłem przewodnim nadchodzącej, 18. edycji Łódź Design Festival. 

 

Czym jest komfort w dzisiejszym świecie? To tylko kwestia wygody fizycznej czy może coś więcej? Czy każdy może sobie na niego pozwolić? Odpowiedzi na te pytania dostarczy 18. edycja Łódź Design Festival, zaplanowana na 21–26 maja 2024 roku. Więcej o zbliżającej się edycji: lodzdesign.com/odkrywanie-komfortu-na-nowo 

 

Subskrybuj nasze kanały, aby niczego nie przegapić!