en

PODCAST RÓŻNE RZECZY #ODCINEK30 – FAST FASHION

„Nadanie kolejnego życia ubraniom, które już istnieją, to najbardziej odpowiedzialne wykorzystanie tak cennych i dobrych jakościowo surowców.”

 

W najnowszym odcinku podcastu Różne Rzeczy, Ola Jaskułowska zastanawia się, jak moda wpływa na poczucie komfortu i wygody. Czy i w jaki sposób ubrania mogą wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie? Jak w dobie fast fashion szukać produktów, które pochodzą z dobrych zakładów produkcyjnych?

 


 

Prowadząca: Aleksandra Jaskułowska

 

Zajmuje się tworzeniem treści edukacyjnych na temat zrównoważonej mody i odpowiedzialnej konsumpcji. Prowadzi webinary oraz spotkania dla firm dotyczące odpowiedzialnych zakupów ubrań, tekstyliów, akcesoriów, żywności, kosmetyków i detergentów. Chętnie opowiada też o zrównoważonym podróżowaniu. Sprawdza składy ubrań, kosmetyków i innych produktów, które nas otaczają. Prześwietla producentów i obnaża eko ściemy.

Obserwujcie na:  Odcinek powstał w ramach długo wyczekiwanego III sezonu podcastu Różne Rzeczy Łódź Design Festival. I od razu mamy niespodziankę! Do stworzenia kolejnych odcinków zaprosiliśmy dobrze Wam znane osoby z polskiej podcastosfery. Będą to twórczynie i twórcy na co dzień poruszający się po bardzo różnych obszarach; osoby specjalizujące się w takich dziedzinach jak np. ASMR, architektura, popkultura czy socjologia. Połączy ich termin KOMFORT, który jest jednocześnie tematem przewodnim najnowszego sezonu naszego podcastu jak i hasłem przewodnim nadchodzącej, 18. edycji Łódź Design Festival. 

 

Czym jest komfort w dzisiejszym świecie? To tylko kwestia wygody fizycznej czy może coś więcej? Czy każdy może sobie na niego pozwolić? Odpowiedzi na te pytania dostarczy 18. edycja Łódź Design Festival, zaplanowana na 21–26 maja 2024 roku. Więcej o zbliżającej się edycji: lodzdesign.com/odkrywanie-komfortu-na-nowo 

 

Subskrybuj nasze kanały, aby niczego nie przegapić!