en

PODCAST RÓŻNE RZECZY #ODCINEK4 – o Pan tu nie stał

Wracamy z nowym sezonem naszego podcastu Różne Rzeczy. Po doświadczeniach w nagrywaniu pierwszych odcinków postanowiliśmy zmienić nieco formułę. Zrezygnowaliśmy z wywiadów przeprowadzanych „na odległość”, które do tej pory nagrywaliśmy za pomocą internetowych komunikatorów czy telefonów komórkowych. Tym razem wpraszamy się do domów i pracowni naszych rozmówców! Pod pretekstem rozmów o projektowaniu poznajemy historie prywatne, rodzinne anegdoty i plany na najbliższą przyszłość. Szukamy impulsów, punktów zwrotnych, wydarzeń które ukształtowały świat twórców polskiego designu. 

 

Seria realizowana jest we współpracy z Michałem Grudą, przewodniczącym Stowarzyszenia Topografie i liderem projektu Cyfrowe Archiwum Łodzian Miastograf.pl.


 

Po polsku – dwuznacznie – z humorem

 

Piętnaście lat temu właściciele PPHU Pan tu nie stał – Justyna Burzyńska i Maciek Lebiedowicz zdecydowali się stworzyć blog aby udokumentować posiadany zbiór artykułów z minionych dekad. Rychło okazało się, że amatorów dobrego polskiego wzornictwa jest więcej, a zdobyte eksponaty nie są już wystarczające. Dołożyli więc wszelkich starań, by stworzyć towar na miarę potrzeb czytelników – dobrej jakości, przywodzący na myśl zgrzebną estetykę czasów minionych.

 

Ile kosztowało otwarcie pierwszego sklepu Pan tu nie stał? Jakie plakaty wiszą na ścianach w ich pracowni? Co ma wspólnego print „o kurde” z wyjazdem na Słowację?

 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Maćkiem i Justyną, założycielami słynnej marki Pan tu nie stał (pantuniestal.com).


 
 

Subskrybuj nasze kanały, aby niczego nie przegapić!