en

PODCAST RÓŻNE RZECZY #ODCINEK5 – o typografii wernakularnej

Wracamy z nowym sezonem naszego podcastu Różne Rzeczy. Po doświadczeniach w nagrywaniu pierwszych odcinków postanowiliśmy zmienić nieco formułę. Zrezygnowaliśmy z wywiadów przeprowadzanych „na odległość”, które do tej pory nagrywaliśmy za pomocą internetowych komunikatorów czy telefonów komórkowych. Tym razem wpraszamy się do domów i pracowni naszych rozmówców! Pod pretekstem rozmów o projektowaniu poznajemy historie prywatne, rodzinne anegdoty i plany na najbliższą przyszłość. Szukamy impulsów, punktów zwrotnych, wydarzeń które ukształtowały świat twórców polskiego designu. 

 

Seria realizowana jest we współpracy z Michałem Grudą, przewodniczącym Stowarzyszenia Topografie i liderem projektu Cyfrowe Archiwum Łodzian Miastograf.pl.


 

Łódź – przestrzeń – murale

 

Bohaterką kolejnego odcinka jest Ola Woźniak, graficzka i pasjonatka typografii wernakularnej, czyli liternictwa w postaci amatorskich szyldów i napisów na ścianach budynków. Dodatkowo nasza rozmówczyni ma szeroką wiedzę na temat dawnych murali i neonów, a wszystko to pięknie i z charakterystycznym sobie wdziękiem, wpisuje w historię Łodzi. Ola opowiada jak te plastyczne elementy mogą łączyć się z przestrzenią miejską w spójną całość. Jeśli chcecie dowiedzieć się co wspólnego z łódzkimi neonami mieli wiedeńscy fryzjerzy oraz jakie skarby kryją piwnice łódzkich bloków, koniecznie wysłuchajcie jej opowieści! Idealnym uzupełnieniem tego odcinka jest prowadzony przez Olę profil na Instagramie – Lostletters_ldz.


 
 

Subskrybuj nasze kanały, aby niczego nie przegapić!