en

PODCAST RÓŻNE RZECZY #ODCINEK7 – o współczesnym tkactwie

Wracamy z nowym sezonem naszego podcastu Różne Rzeczy. Po doświadczeniach w nagrywaniu pierwszych odcinków postanowiliśmy zmienić nieco formułę. Zrezygnowaliśmy z wywiadów przeprowadzanych „na odległość”, które do tej pory nagrywaliśmy za pomocą internetowych komunikatorów czy telefonów komórkowych. Tym razem wpraszamy się do domów i pracowni naszych rozmówców! Pod pretekstem rozmów o projektowaniu poznajemy historie prywatne, rodzinne anegdoty i plany na najbliższą przyszłość. Szukamy impulsów, punktów zwrotnych, wydarzeń które ukształtowały świat twórców polskiego designu. 

 

Seria realizowana jest we współpracy z Michałem Grudą, przewodniczącym Stowarzyszenia Topografie i liderem projektu Cyfrowe Archiwum Łodzian Miastograf.pl.


 

współczesne rzemiosło – tkactwo – kilimy 

 

Tkactwo, to jedno z najstarszych rzemiosł uprawianych przez człowieka. Jego początki sięgają neolitu. Jako ludzkość tkamy od ponad 10 000 lat. W dzisiejszych czasach nikt już nie tworzy tkanin ręcznie, ponieważ robią to za nas maszyny. Ale czy na pewno? Czy jest lepsze miejsce aby wskrzesić tradycyjne techniki tkackie niż Łódź? Jadzia i Wiktoria udowadniają, że z tkania na krosnach podobnych do tych, które spotkamy na wystawie w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, można stworzyć sposób na piękne życie. Zapraszam do wysłuchania inspirującej rozmowy o dojrzałym i profesjonalnym podejściu do budowy od podstaw własnej firmy, opartej na oryginalnym pomyśle, odpowiedzialnym i zrównoważonym podejściu do prowadzenia biznesu ale przede wszystkim na codziennej, ciężkiej pracy własnych rąk. Przed Wami autorska pracownia tkacka Tartaruga / www.tartarugastudio.pl


 
 

Subskrybuj nasze kanały, aby niczego nie przegapić!