en

PODCAST RÓŻNE RZECZY #ODCINEK8 – rozmowa z finalistkami make me! 2022

Wracamy z nowym sezonem naszego podcastu Różne Rzeczy. Po doświadczeniach w nagrywaniu pierwszych odcinków postanowiliśmy zmienić nieco formułę. Zrezygnowaliśmy z wywiadów przeprowadzanych „na odległość”, które do tej pory nagrywaliśmy za pomocą internetowych komunikatorów czy telefonów komórkowych. Tym razem wpraszamy się do domów i pracowni naszych rozmówców! Pod pretekstem rozmów o projektowaniu poznajemy historie prywatne, rodzinne anegdoty i plany na najbliższą przyszłość. Szukamy impulsów, punktów zwrotnych, wydarzeń które ukształtowały świat twórców polskiego designu. 

 

Seria realizowana jest we współpracy z Michałem Grudą, przewodniczącym Stowarzyszenia Topografie i liderem projektu Cyfrowe Archiwum Łodzian Miastograf.pl.


 

make me! – młodzi projektanci – zmiany

 

16. Łódź Design Festival przeszedł do historii. Wśród setek eksponatów i dziesiątek wystaw zawsze jest ta jedna, która przykuwa uwagę wszystkich. To wystawa towarzysząca konkursowi make me!. W 2022 roku do finału weszło 25 projektów, zgłoszonych przez dwadzieścioro siedmioro twórców – co ciekawe w tym gronie znalazło się tylko trzech mężczyzn! Projekty były niezwykle różnorodne, ale większości z nich przyświecała idea troski o planetę, drugiego człowieka, czy nas samych. Design zawsze stara się odpowiedzieć na ludzkie potrzeby. Widocznie teraz najbardziej poszukujemy czułości, opieki i rozwiązań, które zapewnią nam bezpieczeństwo. W tym podcaście posłuchacie czterech finalistek opowiadających o swoich projektach, które znalazły się na wystawie make me! 2022, są to: WERONIKA KAMIŃSKA, projekt „Menstruacja – problem współczesnej kobiety”, edukacyjna gra planszowa o menstruacji; MAGDALENA MAJA TYWONEK, projekt „NOWÈ | YOURBOOK”, ekologiczne zeszyty do samoregeneracji; JULIA SIEŃKOWSKA, projekt „Boja ratownicza dostosowana do pracy z dronem”; BLANKA JAWORSKA, projekt „TODD – taktylne obiekty do dotykania”. W kolejnym odcinku opublikujemy rozmowy z laureatami nagród. Więcej o finałowych i nagrodzonych projektach przeczytacie na stronie konkursu.


 
 

Subskrybuj nasze kanały, aby niczego nie przegapić!