en

PODCAST RÓŻNE RZECZY #ODCINEK9 – o Urban Clay

Wracamy z nowym sezonem naszego podcastu Różne Rzeczy. Po doświadczeniach w nagrywaniu pierwszych odcinków postanowiliśmy zmienić nieco formułę. Zrezygnowaliśmy z wywiadów przeprowadzanych „na odległość”, które do tej pory nagrywaliśmy za pomocą internetowych komunikatorów czy telefonów komórkowych. Tym razem wpraszamy się do domów i pracowni naszych rozmówców! Pod pretekstem rozmów o projektowaniu poznajemy historie prywatne, rodzinne anegdoty i plany na najbliższą przyszłość. Szukamy impulsów, punktów zwrotnych, wydarzeń które ukształtowały świat twórców polskiego designu. 

 

Seria realizowana jest we współpracy z Michałem Grudą, przewodniczącym Stowarzyszenia Topografie i liderem projektu Cyfrowe Archiwum Łodzian Miastograf.pl.


 

make me! – Urban Clay – zasoby

 

Michalina Zadykowicz i Sabrina Haas na Łódź Design Festival 2022 zdobyły trzecie miejsce w międzynarodowym konkursie wzorniczym dla młodych projektantów make me!. Ich praca Urban Clay to krytyczny i wnikliwy projekt, który mierzy się z tematyką wyczerpujących się zasobów naturalnych, jednocześnie stanowi ciekawą refleksję dotyczącą miejskiej tożsamości. Laureatki schylając się po garść ziemi wydobytej podczas rozbudowy wiedeńskiego metra, odkryły przebogaty świat geologicznych historii, które skierowały ich uczelnianie życia na nowe tory. Projekt Urban Clay pokazuje nam jak fascynujący potrafi być świat wokół nas, jeśli tylko zatrzymamy się na chwilę i postanowimy mu się bliżej przyjrzeć. Więcej o tym i innych finałowych projektach make me! 2022 wysłuchacie w pozostałych odcinkach naszego podcastu oraz na stronie konkursu.


 
 

Subskrybuj nasze kanały, aby niczego nie przegapić!