en

Odkryj polski design i znajdź niepowtarzalne prezenty!

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi nieodłączna potrzeba poszukiwania wyjątkowych prezentów dla bliskich. Dlatego zespół Łódź Design Festival przygotował wyjątkowy katalog must have, pełen inspirujących propozycji od polskich projektantów. To miejsce, gdzie estetyka spotyka się z funkcjonalnością, wnosząc do naszego życia wyjątkowy charakter.

Najlepszy polski design w jednym miejscu

W ramach organizowanego od 2011 roku plebiscytu must have, Łódź Design Festival wyróżnia najlepsze polskie produkty, tworzone przez utalentowanych projektantów i producentów. Celem festiwalu jest promowanie rodzimego wzornictwa, wspieranie lokalnych twórców i inspirowanie do poszukiwania unikalnych rozwiązań. Katalog must have to niezwykłe źródło dla poszukujących nietuzinkowych prezentów, gromadzi kilkaset produktów podzielonych na różnorodne kategorie. Książki, elektronika, biżuteria, zabawki, wyposażenie wnętrz – to tylko kilka z obszarów, które znajdziesz, przeglądając stronę lodzdesign.com/musthave/katalog. Tu każdy miłośnik designu znajdzie coś, co przypadnie mu do gustu.

Kolekcja Kawki – pyszne detale

Rozpocznijmy podróż po świecie designu od fascynującej Kolekcji Kawki. Projektantka Aleksandra Żeromska w połączeniu ze znanym producentem Lladró stworzyła niezwykły zestaw kawowy, inspirowany słowiańskim folklorem i miłością do ptaków. Kawki to też opowieść o fantazji, humorze i chwilach dzielonych z bliskimi.

Więcej o kolekcji znajdziesz tutaj

Podstawka na kadzidełko – urok minimalizmu

Kolekcja UPODSTAV autorstwa Uli Ciećwierskiej to elegancka podstawka na palo santo i kadzidełko, która doskonale łączy minimalistyczny design z funkcjonalnością. Ręcznie modelowane podstawki zachwycają surową formą i uniwersalnym charakterem.

Zobacz wszystkie warianty tutaj

Rapa Nui – zachwycająca mata do jogi

Dorota Golian, projektantka z Asana Creatives, stworzyła przyjazną dla środowiska matę do jogi, ozdobioną wzorami uzyskanymi za pomocą roślinnych farb. Ta antypoślizgowa mata to niezbędny element dla entuzjastów jogi, którzy pragną poczuć harmonię z naturą.

Odkryj pozostałe sekrety Rapa Nui tutaj

Uglytoys – ręcznie szyte zabawki z duszą

Dorota Dziak, założycielka pracowni Uglytoys, przekształca materiały z drugiego obiegu w ekologiczne i unikalne zabawki. Każda z ręcznie uszytych przytulanek to przykład produktu wykonanego w duchu idei upcyclingu.

Odkryj wyjątkowe Uglytoys tutaj

Łódź – ilustrowany atlas architektury

Odkryj różnorodność form architektonicznych w Łodzi – od pałaców, przez fabryki, aż po modernistyczne budynki, pawilony z okresu PRL, neony i murale. Dwujęzyczny atlas od Centrum Architektury poza rysunkami i opisami zawiera m.in. plan miasta z lokalizacjami opisanych obiektów.

Zobacz, co jeszcze tutaj

Fezz Evolution – brzmienie i design na najwyższym poziomie

Zespół KABO & PYDO design studio wraz z FEZZ AUDIO stworzyli unikalną linię wzmacniaczy lampowych dla miłośników muzyki, którzy szukają analogowych rozwiązań. Powstały produkt zapewnia nie tylko doskonałe brzmienie, ale może być również gustownym elementem wystroju.

Poznaj magię dźwięku i designu tutaj

Katalog must have – odkryj więcej!

 

To zaledwie namiastka tego, co czeka w katalogu must have od Łódź Design Festival. Przejrzyj stronę lodzdesign.com/musthave/katalog i odkryj setki inspirujących produktów od polskich projektantów i producentów. Zainspiruj się i znajdź niezapomniany prezent!