en

Przyszłość w naszych rękach: Interprint na ŁDF 2023

Zwykle zastanawiamy się, jaki wpływ na naszą codzienność ma przeszłość. A jeśli równie silnie na nasze życie oddziałują wyobrażenia przyszłości, które w sobie nosimy? Interprint zachęca do refleksji nad tym pytaniem i uczestnictwa w kolejnej edycji Łódź Design Festival. Firma wspiera wydarzenie w roli sponsora.

 

Tegoroczny Łódź Design Festival odbędzie się w dniach 18-28 maja pod hasłem „Future Perfect”! Temat przewodni skłania do przemyślenia projektowych wizji przyszłości oraz ich wpływu na teraźniejszość. Punktem wyjścia będzie między innymi poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: Czy zamiast przepowiadać przyszłość, możemy ją wspólnie zaprojektować?

 

Projekt: przyszłość

 

Hasło przewodnie tegorocznej edycji wydarzenia jest bliskie Inteprint. Firma nieustannie analizuje zmiany, które zachodzą w społeczeństwie między innymi pod wpływem doświadczeń z pandemią. Według trendwatcherów związanych z Interprint – przyszłość designu będzie opierała się przede wszystkim na kulturze dbania o siebie oraz dobrostan psychiczny i fizyczny. Ważną rolę odgrywać będzie także poczucie tożsamości i czerpanie z lokalnych tradycji, a także, niezmiennie – troska o planetę. Dobrą okazją do rozważań na temat tego, jak rozwinie się projektowanie będzie Dzień Innowacyjności, który odbędzie się 20 maja w ramach festiwalu. Rozpocznie go prelekcja Maurizio Burrato (Dyrektor Zarządzający i Ambasador marki Interprint Italia).

 

make me!: w poszukiwaniu talentów

 

Stałym wydarzeniem towarzyszącym festiwalowi jest konkurs make me! Pozwala on odkrywać i wspierać młode talenty, od których twórczości i świeżego spojrzenia może zależeć przyszłość designu. Swoimi wrażeniami na temat zgłoszonych projektów podzieli się Maurizio Burrato, który dołączy do grona jurorów. Na co zawraca największą uwagę, oceniając prace?

 

Prawie wszystkie nasze zakupy opierają się na impulsie emocjonalnym, osobiście najbardziej zwracam uwagę na prawdziwą intencję produktu. (…) Szukajcie zawsze drogi, która prowadzi do piękna i nigdy nie zapominajcie o ochronie wspólnego dobra – wyjaśnia juror.

 

Podobnie jak rok temu, zostanie przyznana nagroda specjalna Interprint Award. Firma dostrzega ogromny potencjał w młodych designerach, którzy nie boją się przełamywać utartych schematów i posiadają ogromne zasoby twórczej energii.

 

Weź udział w wydarzeniu, spotkaj się z ekspertami ze świata designu, doświadcz kontaktu z innowacyjnym wzornictwem i znajdź odpowiedź na pytanie, czy możesz zaprojektować swoją przyszłość?

Gala make me! 2022 / fot. Oświecony

IP LAB, Łódź Design Festival 2022 / fot. Aleksandra Pawłowska

I choose myself, Łódź Design Festival 2021 / fot. Aleksandra Pawłowska

Gala make me! 2019 / fot. archiwum ŁDF