en

Album rodzinny – połączenia

Data: 21/05/2023 13:00 – 15:00

Miejsce: Księżny Młyn Zobacz na mapie


 

Lokalizacja: Dom Fotografii Agnieszka Furtak, ul Przędzalniana 67/4 w Łodzi (Księży Młyn)

 

Prowadząca: Agnieszka Furtak

 

Czas trwania: ok. 2h

 

Limit miejsc: 10.

 

Dla kogo dedykowane są warsztaty? Dla osób powyżej 15 lat
 

Tematyka warsztatów. Warsztaty, podczas których połączymy obrazy z przeszłości ze współczesnymi fotografiami. Uczestnicy warsztatu przynoszą ze sobą dawne, rodzinne fotografie, dokumenty, czy ważne zapiski, które po zeskanowaniu i wydrukowaniu (na miejscu) posłużą, jako materiały do skonstruowania kolaży. Każdy kreuje swoje dzieło indywidualnie. Po zakończeniu pracy wszystkie, gotowe kolaże zostają położone w jednej linii, tworząc wspólny, unikatowy obraz. Historia ludzkich losów „zlewa się w całość”, pokazując swoisty rytm, prowokujący do wspólnej dyskusji. W trakcie warsztatu poruszana jest tematyka związana z więzią, wspólnotą, zmieniającą się przestrzenią miejską i rodzinnymi rytuałami.  

 

*warsztaty prowadzone tylko w j. polskim 

 

UWAGA! Aby zapewnić dostępność miejsc dla wszystkich chętnych obowiązuje zasada rezerwacji dla 1 osoby na warsztaty.

Agnieszka Furtak

Doktorka w dziedzinie sztuk filmowych, pedagog oraz terapeuta zajęciowy. Aktualnie studentka psychoterapii w Szkole Gestalt oraz adiunkt na Politechnice Łódzkiej w Instytucie Architektury i Tekstyliów. Fotografka aktywnie działaja w branży reklamowej, specjalizująca się w sesjach aranżacyjnych oraz żywności.

Jest założycielką „Dom Fotografii” – pracowni na Księżym Młynie, która integruje kilka ważnych funkcji – studio fotograficzne, sala warsztatów multiplatycznym oraz miejsce spotkań w nurcie fotografii terapeutycznej. Współpracuje z wieloma instytucjami, wspólnie organizując działania w sektorze kultury na ternie Łodzi. W swoim dorobku twórczym ma wiele wystaw indywidualnych i grupowych. Posiada wiele publikacji w prasie i często występuje w roli jurki konkursów fotograficznych. Ponadto, wspiera projekty związane z pracą nad wizerunkiem Łodzi oraz prowadzi fotospacery oraz gry miejskie.

Dom Fotografii