en

Biel na Bieli

Data: 24/05/2024 19:00

Miejsce: shlagart Zobacz na mapie


 

Otwarcie wystawy wraz z otwarciem pracowni: 24.05.2024 r., godz. 19:00

 

Kuratorka: Joanna Małecka 

 

Komfort to równowaga wewnętrzna i zewnętrzna. 

 

Symbolem komfortu jest biel, czyli neutralność i prostota. Wassily Kandinsky w swojej książce O duchowości w sztuce” porównuje biel do bezdźwięku. Biel, podobnie jak cisza, może mieć głęboką i subtelnie złożoną treść, która może być interpretowana na wiele sposobów. Zarówno biel, jak i cisza, mają potencjał przekazywania głębokich uczuć, stanów umysłu i myśli, które mogą być trudne do wyrażenia słowami. Mogą tworzyć atmosferę spokoju i introspekcji, aczkolwiek oba te elementy jednocześnie mogą być niezwykle ekspresyjne, choć pozornie wydają się niewidoczne lub ciche. 

  

W rzeczywistości przepełnionej barwami, którymi codziennie jesteśmy stymulowani, biel jest wytchnieniem, komfortem dla zmysłów, odświeżeniem od wielobarwnego, pełnego wrażeń świata. 

 

Pracownia shlagart to autorski, interdyscyplinarny projekt Joanny Małeckiej specjalizujący się w szerokim spektrum projektowania. Od 2012 r. shlagart doskonali się w łączeniu formy z funkcjonalnością. Realizuje unikalne wyzwania artystyczne łącząc doświadczenie, wiedzę, estetykę z oczekiwaniami klienta.