en

Ceramiczne obiekty wsparcia – warsztat tworzenia kolaży

Data: 23/05/2024 16:00 – 19:00

Miejsce: Centrum Festiwalowe (Art_Inkubator) Zobacz na mapie


 

Strefa: Budynek A, Sala A131

 

Dla kogo dedykowane są warsztaty? Warsztat skierowany do osób dorosłych, zainteresowanych nabyciem umiejętności dotyczących tworzenia kolaży za pomocą kalek naszkliwnych oraz wszkliwnych, oraz zdobyciu umiejętności w dekorowaniu farbami naszkliwnymi. Pragniemy stworzyć przestrzeń w której uczestnicy będą mieli okazję poznać się i wykonać ceramiczny „Obiekt komfortu” – naczynie ceramiczne z przesłaniem autorskim, o którym powiemy sobie wspólnie w ramach naszego spotkania. 

Postaramy się stworzyć przyjemną i komfortową atmosferę, sprzyjającą wymianie doświadczeń i przemyśleń na temat współczesnego świata i odnalezienia się w nim. 

 

Rejestracja: Wstęp płatny (200 zł). 

  

Koszt: 200 zł. Po zarejestrowaniu się na warsztat każdy uczestnik dostanie informację o płatności na podany adres mail. Kwotę można będzie wpłacić na konto lub przesłać blikiem. Każdy uczestnik dostanie potwierdzenie wpłaty drogą mailową.

 

Dodatkowe informacje o uczestnictwie: W ramach warsztatów każdy uczestnik dostanie ozdobione naczynia na własność (kubek 200 ml oraz talerz 17 cm śr) do odbioru w biurze festiwalowym: 25.05.2024 r. – 15:00-21:00 oraz 26.05.2024 r. – godz. 10:00-16:00. Wysyłka dla osób spoza Łodzi: paczkomatem za dodatkową opłatą 18,99 zł do wybranego Paczkomatu. 


 

Ceramika od dawna towarzyszy nam w codziennym życiu. Jest to jeden z obiektów komfortu, który dla wielu z nas stał się niezauważalny. Niemniej jednak ceramika niesie w sobie wiele historii i może być nośnikiem idei, przekazywanej dalej. Warsztaty z tworzenia kolaży mają zachęcić uczestników do stworzenia własnej kompozycji słów oraz obrazów, które przywołują dobre wspomnienia. Codzienny obiekt taki jak talerz oraz kubek stają się obiektami wsparcia. Budując więź z takim obiektem tworzymy też coś więcej niż tylko komfort użytkowania, a także historię, która będzie nam towarzyszyć na co dzień.

 

W celu stworzenia listy słów i obrazów „komfortu” poprowadzimy integracyjną burzę mózgów, zapewniając przyjazne warunki dla każdego. Na warsztatach korzystamy z porcelany drugiego gatunku oraz poprodukcyjnych odpadów kalki. Dostępne będą również farby naszkliwne oraz materiały do samodzielnego tworzenia dekoracji. 

 


 

Warsztaty znalazły się w programie Łódź Design Festival 2024 w ramach otwartego naboru open programme.

Prowadzące warsztaty: Aliona Kryshtofik, Magda Jugo. Ceramiczki i absolwentki Wydziału Wzornictwa na Uniwersytecie Artystycznym im. M.A bakanowicz w Poznaniu. 

 

Aliona Kryshtofik. Założycielka KRYSHTOFIK Ceramics w Warszawie, jest członkinią Stowarzyszenia Artystów Ceramików KERAMOS oraz ZPAP. Laureatka Konkursu im. Marii Dokowicz, specjalizuje się w ceramice użytkowej i artystycznej, szczególnie w odlewach porcelanowych. Zdobywała doświadczenie w Ćmielowie i Danii, a obecnie pracuje w warszawskiej pracowni na Marymoncie. Aliona nie tylko tworzy obiekty ceramiczne, ale również prowadzi warsztaty i zajmuje się terapią Gestalt. 

 

Magda Jugo. Projektantka zafascynowana przestrzenią wokół stołu. Obroniła doktorat z wzornictwa przemysłowego na UAP, zdobywając doświadczenie podczas stypendiów akademickich w Danii, Hiszpanii i Holandii. Magda specjalizuje się w badaniach nad ceramiką użytkową i edukacji projektowej. Jej prace odznaczają się zrównoważonym podejściem do rozwoju produktu i zakorzenieniem w lokalnych tradycjach