en

Debata red. naczelnych magazynów branżowych

Data: 27/05/2023 15:00 – 16:30

Miejsce: Centrum Festiwalowe (Art_Inkubator) Zobacz na mapie


 

Strefa: Budynek C, Poziom 0, Sala Teatralna

 

Prowadzenie: Katarzyna Jaroszyńska

 

Goście: Małgorzata Szczepańska, Anna Grużewska, Marcin Szczelina, Kamil Białas.

 

Jaką rolę w życiu społecznym pełnią współczesne media branżowe? Czy dziennikarze i redaktorzy naczelni nadal pozostają autorytetami i jaka obecnie jest ich misja? Jaki wpływ na kształt współczesnych mediów mają tzw. nowe media? Czy Czytelnik chętnie sięga po magazyny drukowane, czy też całkowicie pochłania go świat on-line i jaka jest przyszłość druku? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzielą redaktorzy naczelni czołowych polskich magazynów wnętrzarskich.

MAŁGORZATA SZCZEPAŃSKA

Redaktorka Naczelna i Dyrektor Kreatywna magazynu Elle Decoration. Projektantka, stylistka, od lat związana z rynkiem mediów. Na swoim koncie ma współpracę z agencjami reklamowymi dla których przygotowywała produkcje sesji zdjęciowych i reklamowych m.in Leo Burnett oraz magazynami Dom i Wnętrze, Dobre Wnętrze, Wysokie Obcasy, Kuchnia, czy M jak mieszkanie, którego była też redaktorem naczelnym Autorka koncepcji magazynów Inspiracje i Sielskie Życie. Ambasadorka festiwalu „Kids Design”, wspierającego kreatywność najmłodszych, pomysłodawczyni konkursu „Młodzi na Start”. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK, wcześniej ukończyła Projektowanie Form Użytkowych i Metodykę Plastyki. Kocha rozmowy z ludźmi, chętnie przeprowadza wywiady z osobami związanymi ze światem sztuki i designu. Uczestniczy w debatach, prowadzi panele, jest członkiem jury wielu konkursów branżowych. Jej najnowszym projektem jest opracowanie artystyczne i graficzne albumu świat Wnętrz Elle Decoration. Prywatnie zajmuje się malarstwem i pisaniem felietonów.

fot. Piotr Gęsicki

ANNA GRUŻEWSKA

Redaktorka, dziennikarka, redaktorka naczelna największego polskiego miesięcznika wnętrzarskiego „Czas na Wnętrze” oraz strony www.czasnawnetrze.pl.

KAMIL BIAŁAS

Pasjonat modernistycznej architektury i ponadczasowego designu. Studiował stosunki międzynarodowe oraz filologię litewską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miłość do pisania o designie i architekturze skłoniła go do przeprowadzki do Warszawy, gdzie objął stanowisko redaktora prowadzącego serwis Bryla.pl. Po latach założył swoje medium, które dziś jest liderem w branży architektury w Polsce. Jest redaktorem naczelnym magazynu whiteMAD i serwisu whitemad.pl. Od 2022 r. jako członek Rady Ekspertów merytorycznie wspiera plebiscyt mut have, który organizowany jest przy Łódź Design Festival.

Marcin Szczelina

Krytyk i kurator architektury. Wydawca i redaktor naczelny magazynu Architecture Snob. Od 2014 roku ekspert europejskiej nagrody Mies van der Rohe Award. Juror i członek Rady Doradczej Pawilonu Czeskiego na Biennale Architektury w Wenecji w 2023 roku. Juror europejskiej nagrody Simon Architecture Prize 2022. Ekspert Climate Leadership Programme pod auspicjami UN Environment Programme ONZ. Laureat nagrody Property Design Awards 2017 za działalność na rzecz polskiej architektury. W 2020 roku, jako pierwszy Polak wraz z artystką Katarzyną Krakowiak stworzył projekt w Pawilonie Mies van der Rohe w Barcelonie. Doradca w zakresie komunikacji i ekspert ds. zrównoważonego rozwoju w branżach kreatywnych.

fot. Bartek Barczyk