en

DESIGN PRZESTRZENI PUBLICZNYCH DLA KOMFORTU SPOŁECZNEGO – warsztat projektowania innowacyjnych rozwiązań prowadzony metodyką Design Thinking

Data: 23/05/2024 10:00 – 16:00

Miejsce: Centrum Festiwalowe (Art_Inkubator) Zobacz na mapie


 

Strefa: Budynek A, Sala A218

 

Dla kogo dedykowane są warsztaty? Warsztat skierowany jest do wszystkich, którzy chcą nauczyć się projektować rozwiązania użyteczne, ekonomicznie uzasadnione i technologicznie wykonalne. Znajomość metodyki Design Thinking i jej narzędzi przyda się przede wszystkim: 

  • projektantom produktów i usług,

  • project managerom,

  • freelancerom branży kreatywnej,

  • pracownikom jednostek technologicznych i innowacyjnych.

 

Rejestracja. Wstęp bezpłatny. Zapisy na warsztaty ruszą 22 kwietnia.

 


 

Jest to warsztat facylitowany w oparciu o metodykę Design Thinking. Budynki użyteczności publicznej, przejścia podziemne, parki miejskie, czy osiedla to miejsca, które często nie są dopasowane do dzisiejszej rzeczywistości. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie przestrzeni miejskich, które sprzyjają interakcji społecznej, aktywności fizycznej oraz dobremu samopoczuciu mieszkańców. Podczas warsztatu doświadczyć można sposobu projektowania, który skupia się na podejściu Human-Centered Design, czyli koncentracji na człowieku i jego potrzebach. Zespoły projektowe przejdą przez etap empatyzacji, czyli poznania docelowego użytkownika, definiowania problemu, gdzie pochylą się nad tym co nie działa i przejdą do ideacji, która polega na wygenerowaniu pomysłów na rozwiązanie. Następnie, korzystając z narzędzi metodyki, wybiorą najlepszy pomysł i stworzą jego prototyp z użyciem materiałów kreatywnych. Uczestnicy nauczą się również efektywnego przedstawiania rozwiązań gotowych do wdrożenia. 


 

Uczestnicy i uczestniczki otrzymają certyfikat udziału w warsztatach.

 


 

Warsztaty znalazły się w programie Łódź Design Festival 2024 w ramach otwartego naboru open programme.


 

Prowadzący: DT HUB Centrum Projektowania Innowacyjnych Rozwiązań 

 

Stanowimy zespół, który w oparciu o metodykę DT wspiera uczelnie i firmy w tworzeniu innowacyjnych pomysłów przyjaznych użytkownikom i wartych wdrożenia. Prowadzimy autorskie sesje kreatywne. Tworzymy interdyscyplinarne środowisko projektowe na styku nauka-biznes. 

  

Sylwia Wrona. Dyrektorka Centrum DT HUB. Członkini Innovative Poland. Badaczka, projektantka, konsultantka, certyfikowana: trenerka biznesu, facylitatorka procesów zespołowych, moderatorka DT, eduScrum Master, trenerka FRIS®. Specjalizuje się w kreatywnym myśleniu, projektowaniu z wykorzystaniem DT, UX, zespołowym rozwiązywaniu problemów w oparciu o autorską metodę pracy projektowej LIFT.  

 

Anna Wojciechowicz. Facylitatorka warsztatów DT i Design Sprint dla firm i organizacji. Specjalistka ds. marketingu i komunikacji. Współautorka manuala DT TOOLS dla Centrum DT HUB. 

 

Kornelia Bemben. Facylitatorka procesów biznesowych. Uczestniczka i organizatorka eventów DT. Młodsza specjalistka ds. komunikacji i marketingu w Centrum DT HUB.