en

design X hobby

Data: 21/05/2024 12:00 – 21:00 22/05/202426/05/2024 10:00 – 21:00

Miejsce: Centrum Festiwalowe (Art_Inkubator) Zobacz na mapie


 

Strefa: Budynek C, Poziom 1

 

Kuratorzy: Beata Ludwiczak (ASP Wrocław), Szymon Hanczar, Vladimír Kovařík (UTB Zlin), Vit Jakubicek, René Baďura (UT Zwoleń), Elena Farkašová 

 

Koncepcja wystawy pośrednio odpowiada na często sprzeczną wartość estetyczną i znaczenie twórczości entuzjastycznych amatorów, na którą wpływ mają pokazy hobbystyczne w mediach głównego nurtu. 

 

Unikalne projekty studentów wzornictwa z trzech europejskich krajów wykorzystują istniejące portfolio produktów z pobliskich marketów budowlanych z ambicją podniesienia jakości produkcji DIY na nowy poziom. Projekt czy hobby? Z okiem projektanta i jego sposobem myślenia rozwijają ideę taniego, dostępnego, estetycznego, funkcjonalnego i ekologicznego designu dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na droższe rozwiązania.  

 

Jeśli chodzi o ekologię i zrównoważony rozwój, coraz częściej mówi się o wykorzystaniu lokalnie dostępnych surowców. Z odrobiną przesady  czyż nie jest tak, że gotowe, produkowane na dużą skalę materiały z pobliskiego marketu budowlanego są dostępne w relatywnie niskich cenach? 

 


 

Wystawa znalazła się w programie Łódź Design Festival 2024 w ramach otwartego naboru open programme.