en

Gra rodzinna i terapeutyczna „Otwarcie być ze sobą”

,

Data: 21/05/2023 11:00 – 17:00 28/05/2023 11:00 – 17:00

Miejsce: Centrum Festiwalowe (Art_Inkubator) Zobacz na mapie


 

Strefa: antresola w bistro Niewinni

 

Dla kogo dedykowana jest gra? Wiek graczy 8 do 108 lat. Gra dostosowana jest dla osób starszych oraz niewidomych i słabowidzących. Uczestnictwo w grze osób niewidomych lub młodszych dzieci nie potrafiących czytać wymaga posiadania telefonu z aplikacją do głośnego czytania np. Seeing Assistant Home. Zapraszamy rodziny i terapeutów. 

 

Jak zapisać się na grę? Wstęp bezpłatny i bez rejestracji. Do rozgrywek można włączać się o pełnych godzinach w miarę dostępności miejsc. 

 

Tematyka gry: Zapraszamy do rozgrywki w grę „Otwarcie być ze sobą”. W grze mogą wziąć udział nawet cztery pokolenia, a także osoby niewidome. „Otwarcie być ze sobą” nie jest zwykłą grą, w której zdobywamy punkty i osiągamy sukces dzięki wygranej. Otwarcie to przede wszystkim – oprócz twórczo i ciekawie spędzonego czasu – użyteczne narzędzie, pozwalające w bezpiecznej atmosferze lepiej poznać siebie i innych. Do sukcesu w grze potrzebujemy jednego: otwartości, gdyż dzięki niej będziemy szczerze odpowiadać na pojawiające się w trakcie gry pytania. 

 

Kto wygrywa? Każdy z graczy, który otworzy się na innych. Zdobędzie dzięki temu większą samoświadomość, a także lepiej pozna swoich bliskich. 

 

Gra powstała dzięki grantowi Dobre Innowacje w ramach projektu Jesteś przy mnie. Dziękuję skierowanego do osób starszych i osób z niepełnosprawnościami. Projekt został wyróżniony i wytypowany do prezentacji podczas wystaw eksponowanych w Kielcach (Instytut Dizajnu), Łódź Design Festival oraz w Zamku Cieszyn. 

 

Prowadząca: Małgorzata Pękala. Projektantka wzornictwa. Rozwija markę Dottka, która oferuje przeplatanki sensoryczne dla dzieci i osób starszych oraz grę „Otwarcie być ze sobą” powstałą w ramach projektu Dobre Innowacje. Prowadzi warsztaty twórcze, przeznaczone m.in. dla seniorów, dzieci i młodzieży, osób z niepełnosprawnościami. W wolnym czasie najchętnie gram w mądre i rozwijające gry towarzyskie. 

 

www.dottka.pl | www.otwarcie.com