en

Hilarium: o poszukiwaniu komfortu

,

Data: 09/05/202402/06/2024 *
* Poniedziałek – nieczynne | Wtorek-czwartek: 11:00-17:00 | Piątek: 11:00-19:00 | Sobota: 12:00-19:00 | Niedziela: 12:00-18:00

Miejsce: inLodz21 Instytucja Kultury Zobacz na mapie


 

Upcyclingowy warsztat otwarcia „Hilarium: o poszukiwaniu komfortu”: 11.05.2024 r. godz. 12:00

 

Nowa wizja komfortu – warsztat Tomasza Sosnowskiego: 18.05.2024 r., godz. 18:00

 

Finisaż ekspozycji: 02.06.2024 r., godz. 17.00

 

Kuratorki: Maria Wasińska Stelmaszczyk, Ada Słowikowska (autorki koncepcji); Kinga Stec, Maks Baranowski (konsultacje projektowe)

 

Ekspozycja opowiada o złożonym działaniu projektowym przystosowania przestrzeni Kamienicy do edukacji architektonicznej. Pokazujemy proces obejmujący badania, obserwacje, wywiady i warsztaty. Pytamy naszych gości o ich doświadczanie przestrzeni. Zbieramy odpowiedzi od dzieci i dorosłych, od profesjonalistów, osób o specjalnych potrzebach poznawczych, aktywistów, samorzeczników, pasjonatów.

 

Jesteśmy w procesie. Zakładamy przetworzenia opracowanych modeli. Podczas Łódź Design Festiwal 2024 w Kamienicy Hilarego Majewskiego zaprezentujemy podzielony na trzy części, odpowiadające trzem pomieszczeniom projekt. Pierwsze, to miejsce przebywania w eksperymencie. Zaprezentowane tu modele obiektów służą do treningu ergonomii, doświadczania i nauki zjawisk architektonicznych. Odwiedzający będą mieli możliwość eksperymentowania i manipulacji w przestrzeni modelami.

 

W drugiej sali pokażemy efekty warsztatów projektowych, na których poprosiliśmy uczestniczki i uczestników o refleksję na temat ich poczucia komfortu w Kamienicy Hilarego Majewskiego. Tu pojawią się makiety, nagrania i opisy. Trzecia przestrzeń posłuży za pole dla swobodnej refleksji na temat komfortu i funkcji budynku.

 

Autorzy: Ada Słowikowska, Maria Wasińska Stelmaszczyk (autorki wystawy), Magda Milewska (produkcja wystawy), Kornelia Budka, Karolina Karolak (kwerenda), Kinga Stec (autorka instalacji „Pieczar(k)a”), Ada Słowikowska (instalacja audio), Maria Wasińska Stelmaszczyk, Maks Baranowski (prowadzenie warsztatów projektowych), Hakobo (identyfikacja wizualna) 

 


 

Upcyclingowy warsztat otwarcia „Hilarium: o poszukiwaniu komfortu”

 

Prowadzące: Ada Słowikowska, Maria Wasińska-Stelmaszczyk

 

Rejestracja: Wstęp wolny

 

Dla kogo dedykowane są warsztaty? Bez ograniczeń wiekowych, niezależnie od stopnia zaawansowania wiedzy. Zajęcia zogniskowane są na doświadczanie i poszerzanie horyzontów.

 

Dodatkowe informacje dotyczące uczestnictwa. Zachęcamy do przynoszenia butelek plastikowych, zalegających w Waszych domach. W myśl upcyclingu, zróbmy z nich ponownie użytek!

 

DOM, WILLA, KAMIENICA – komfort w domu architekta

 

Zapraszamy do eksplorowania nowego projektu ekspozycyjnego „Hilarium: o poszukiwaniu komfortu” oraz wspólnego tworzenia szklarni edukacyjnej.

 

Możesz wziąć udział w warsztacie i dowiedzieć się jak mieszkają architekci/architektki, możesz po prostu pobyć z nami w Kamienicy, zastanowić się jaki rodzaj komfortu dają różne rodzaje schronienia, poznać co mamy na myśli, mówiąc Hilarium.