en

It’s only a game

Data: 18/05/2023 17:30 – 21:00 19/05/202321/05/2023 10:00 – 20:00 22/05/202325/05/2023 10:00 – 18:00 26/05/2023 10:00 – 20:00

Miejsce: Centrum Festiwalowe (Art_Inkubator) Zobacz na mapie


 

Strefa: Budynek C, Poziom 2

 

Kuratorka: Kinga Offert

 

Oprowadzanie kuratorskie: w dniach 18-21.05.2023 r. artystka będzie obecna na wystawie i oprowadzi po niej każdego chętnego.

 

Czy Instagram to pułapka, świat równoległy czy tylko narzędzie? Cykl ilustracji „It’s only a game” to wynik kilkumiesięcznej obserwacji Kingi Offert i rosnącej fascynacji obrazami, jakie można podejrzeć w sieci. Na co dzień, autorka również korzysta z Instagrama. Traktuje go jako platformę do publikowania swoich prac. Jednak z czasem, podczas zbierania materiału, zaczęła zadawać pytanie: „czy również należę do tego pikselowego świata, czy może jestem obok?”. 

 

Ilustracje są próbą odpowiedzi na pytanie, co można znaleźć poza starannie wybranym i często zaaranżowanym instagramowym kadrem. Offert dorysowała własną wersję wydarzeń. Grafiki, które powstały, to różne historie. Czasem smutne, innym razem wesołe, wzruszające, brzydkie lub po prostu zwykłe. Na swoich bohaterów stara się patrzeć z przymrużeniem oka, ale i ze zrozumieniem. W końcu, to także opowieść o autorce. 

 


 

Kinga Offert. Ilustratorka i projektantka, autorka ilustracji reklamowych, prasowych, plakatów, murali, krótkich animacji, ilustracji na tkaninach. Jej ilustracje cechuje humor i autentyzm. Inspiracją są podpatrzone sceny np. miejskie, a ostatnio także świat mediów społecznościowych. Tak powstał jej cykl wystawienniczy pt. „It’s only a game”, który stanowi autorski komentarz do rzeczywistości on-off. Ponad to prowadzi na instagramie profil @kingaoffert_digital, na którym przedstawia siebie jako zdygitalizowaną postać żyjącą w świecie cyfrowym.

 

Ilustratorka jest laureatką wielu uznanych konkursów, m.in: I Nagrody Projektantów czy Cover awArts 2016 (okładka płytowa dla „How Dare you Alexis”). Dwukrotnie nagrodzona  w konkursie Polish Graphic Design Awards (ilustracja reklamowa dla Browaru Minister oraz Seria plakatów do gry Golfclub-Wasteland). Oprócz realizacji autorskich Kinga ma na swoim koncie również współpracę z markami, takimi jak np. Facebook, Zalando, T-mobile, Electronic Arts. Współpracowała również z instytucjami kultury, między innymi z Narodowym Instytutem Dziedzictwa, w ramach projektu polsko-czeska „Ściana kultury”. Na zaproszenie Ambasady Niemiec zaprojektowała Figurę jubileuszowego „Buddy Bear” z okazji jubileuszu 30-lecia polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. 

 


 

Wystawa znalazła się w programie Łódź Design Festival 2023 w ramach otwartego naboru open programme.