en

KOMFORT W PRACY SIEDZĄCEJ. Zależy od punktu siedzenia, czyli warsztat o projektowaniu komfortu w pracy przy biurku z wykorzystaniem Design Thinking.

Data: 22/05/2024 10:00 – 13:00

Miejsce: Centrum Festiwalowe (Art_Inkubator) Zobacz na mapie


 

Strefa: Budynek A, Sala A218

 

Dla kogo dedykowane są warsztaty? Warsztat skierowany jest do wszystkich, którzy chcą nauczyć się projektować rozwiązania użyteczne, ekonomicznie uzasadnione i technologicznie wykonalne. Znajomość metodyki Design Thinking i jej narzędzi przyda się przede wszystkim: 

  • projektantom produktów i usług,

  • project managerom,

  • freelancerom branży kreatywnej,

  • pracownikom jednostek technologicznych i innowacyjnych.

 

Rejestracja. Wstęp bezpłatny. Zapisy na warsztaty ruszą 22 kwietnia.

 

 


 

Uczestnicy doświadczą projektowania i prototypowania wypracowanych rozwiązań wykorzystując narzędzia Human Centered-Design. Otrzymają materiały startowe, które posłużą im jako baza do generowania oryginalnych pomysłów. Facylitatorzy przeprowadzą ich przez proces tworzenia i wyboru koncepcji, a następnie wizualizacji z dostępnych na sali materiałów. Prototypem może być makieta, szkic lub nawet scenka! Na końcu warsztatu uczestnicy będą mogli się podzielić swoimi doświadczeniami z obcowania z metodyką Design Thinking i kreowania oryginalnych konceptów w krótkim czasie.

 

Design Thinking (DT) to zorientowany na człowieka iteracyjny proces twórczy, opierający się na zrozumieniu potrzeb użytkownika, współpracy, szybkiej nauce, wizualizacji pomysłów, częstym prototypowaniu i zbieraniu feedbacku. DT równoważy analityczne i kreatywne procesy myślowe interdyscyplinarnego zespołu, prowadząc do rozwiązań: ekonomicznie uzasadnionych, pożądanych przez użytkowników oraz technologicznie wykonalnych. 

 


 

Uczestnicy i uczestniczki otrzymają certyfikat udziału w warsztatach.

 


 

Warsztaty znalazły się w programie Łódź Design Festival 2024 w ramach otwartego naboru open programme.


 

Prowadzący: DT HUB Centrum Projektowania Innowacyjnych Rozwiązań 

 

Stanowimy zespół, który w oparciu o metodykę DT wspiera uczelnie i firmy w tworzeniu innowacyjnych pomysłów przyjaznych użytkownikom i wartych wdrożenia. Prowadzimy autorskie sesje kreatywne. Tworzymy interdyscyplinarne środowisko projektowe na styku nauka-biznes. 

  

Sylwia Wrona. Dyrektorka Centrum DT HUB. Członkini Innovative Poland. Badaczka, projektantka, konsultantka, certyfikowana: trenerka biznesu, facylitatorka procesów zespołowych, moderatorka DT, eduScrum Master, trenerka FRIS®. Specjalizuje się w kreatywnym myśleniu, projektowaniu z wykorzystaniem DT, UX, zespołowym rozwiązywaniu problemów w oparciu o autorską metodę pracy projektowej LIFT.  

 

Anna Wojciechowicz. Facylitatorka warsztatów DT i Design Sprint dla firm i organizacji. Specjalistka ds. marketingu i komunikacji. Współautorka manuala DT TOOLS dla Centrum DT HUB. 

 

Kornelia Bemben. Facylitatorka procesów biznesowych. Uczestniczka i organizatorka eventów DT. Młodsza specjalistka ds. komunikacji i marketingu w Centrum DT HUB.