en

Łódzki dywan. Warsztaty dla dzieci i rodzin.

,

Data: 25/05/2024 12:00 – 14:00 26/05/2024 12:00 – 14:00

Miejsce: Akademickie Centrum Designu Zobacz na mapie


 

Dla kogo dedykowane są warsztaty? Rodziny z dziećmi, dzieci 5 – 13 lat. 

 

Rejestracja. Warsztaty płatne: 30 PLN. Obowiązują zapisy pod nr. telefonu 503 966 989, bądź mailowo: pkrzyczman@asp.lodz.pl 

 

Dywan odmieniany przez wszystkie przypadki zarówno ten latający z baśni i legend, jak i prozaiczny, domowy, który jednak miło grzeje stopy o przebudzeniu rano będzie tematem warsztatów i rozważań. Podczas warsztatów będziemy projektować i konstruować dywany i zastanawiać się nad ich specyficzną funkcją w kulturze, w sztuce i przemyśle. Dywany duże i małe staną się obiektami z pogranicza sztuki i designu, gdyż spełniając postulat bycia pięknymi przede wszystkim muszą być też funkcjonalne, przenośne, dające się wytrzepać lub odkurzyć. 

Prowadzące warsztaty:

 

Joanna Rusin. Absolwentka ASP w Łodzi, gdzie w 2018 r. otrzymała tytuł doktora w dziedzinie sztuk projektowych i obecnie pracuje jako dydaktyk. Tworzy na pograniczu sztuki tkaniny i designu. Najważniejsze w projektowaniu są dla niej proces i interakcja, zarówno z materiałem jak i z odbiorcą. Cechuje ją niestandardowe podejście do dywanu, który traktuje jako przedmiot stymulujący wyobraźnię użytkownika. Celem jej obecnych działań stał się proces konstruowania modułów do tworzenia niestałych przedmiotów, z możliwością ich samodzielnej przemiany.

 

Elżbieta Kuźniar. Dyplom z malarstwa z wyróżnieniem (2004), doktorat obroniony w dziedzinie sztuki piękne (2017 r. w Krakowie). Zajmuje się site-specific, sztuką obiektu, land artem. Inspiracje do realizacji prac czerpie z takich obszarów jak astrofizyka, duchowość natury, język kodu kulturowego, przestrzeń metafizyczna, etnografia. W swoich pracach głównie posługuj się materiałami pochodzenia naturalnego.