en

Mapa Drzew Łodzi: Miasto – Działanie – Łazęga

Data: 26/05/2024 12:00 – 14:00

Miejsce: Centrum Festiwalowe (Art_Inkubator) Zobacz na mapie


 

Miejsce zbiórki. Skwer Daszyńskiego (przy skrzyżowaniu ul. Piotrkowskiej i ul. Tymienieckiego). Dokładna lokalizacja tutaj.

 

Liczba miejsc: 30 

 

Dla kogo dedykowane są warsztaty? Na drzewną łazęgę zapraszamy osoby dorosłe oraz rodziny z dziećmi. Wydarzenie kierujemy do osób, które lubią obserwacje przyrodnicze, mają chęć doskonalić umiejętność identyfikowania gatunków drzew oraz poznać podstawy inwentaryzacji drzew.  Proces inwentaryzacji drzew na Mapie Drzew Łodzi wymaga podstawowej umiejętności obsługi smartfona oraz ogólnej orientacji w terenie (lokalizowania się na mapie). 

 

Rejestracja. Wstęp bezpłatny.

 

Dodatkowe informacje o uczestnictwie. Osoby, które przewidują, że spacer będzie pierwszą, lecz nieostatnią przygodą z inwentaryzowaniem drzew w Łodzi, zachęcamy do rejestracji w ankiecie: www.mapadrzewlodzi.pl/ankieta Aby móc inwentaryzować, należy mieć smartfon z dostępem do internetu oraz włączoną usługą lokalizacji (zarówno w smartfonie, jak i przeglądarce). Nie zawadzi również, jeśli uczestniczki i uczestnicy spaceru wezmą ze sobą miarkę (elastyczną) lub centymetr krawiecki.  

 


 

Trasa łazęgi prowadzić będzie ul. Tymienieckiego do Parku Kilińskiego, następnie ul. Milionową do Parku Reymonta, gdzie spotkamy się z jednym z najgrubszych drzew Łodzi.  

 

W trakcie spaceru przyjrzymy się cechom specyficznym mijanych gatunków drzew, dowiemy się, które z nich są kluczowe we właściwym oznaczeniu gatunku (lub odmiany) oraz nauczymy się podstaw inwentaryzacji drzew miejskich. Uczestniczki i uczestnicy będą mieli okazję samodzielnie dokonać inwentaryzacji wybranego drzewa i nanieść je na Mapę Drzew Łodzi. 

 

Mamy nadzieję, że dla wielu z osób będzie to początek długiej przygody ze społeczną inwentaryzacją drzew w Łodzi. 

 


 

Warsztaty znalazły się w programie Łódź Design Festival 2024 w ramach otwartego naboru open programme.

Prowadząca warsztaty:

 

Małgorzata Godlewska. Z wykształcenia botanik, członkini Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego, twórczyni bloga „Zielnik Łódzki” (www.zielniklodzki.pl). Jest główną ekspertką ds. dendrologii Mapy Drzew Łodzi, autorką „Przewodnik po drzewach Łodzi” oraz „Przewodnik po drzewach Starych Bałut”. Na co dzień pracuje w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi.