en

Mapy Rodzin

Data: 20/05/2023 13:00 – 15:00

Miejsce: Księżny Młyn Zobacz na mapie


 

Lokalizacja: Dom Fotografii Agnieszka Furtak, ul Przędzalniana 67/4 w Łodzi (Księży Młyn)

 

Prowadząca: Agnieszka Furtak

 

Czas trwania: ok. 2h

 

Limit miejsc: 10.

 

Dla kogo dedykowane są warsztaty? Dla osób powyżej 15 lat.

 

Tematyka warsztatów. Miejsce spotkania – zrewitalizowana przestrzeń na terenie Księżnego Młyna oraz temat warsztatu nie są przypadkowe, bowiem wspólnie udamy się w podróż do przeszłości. Biletem wstępu do naszej „wyprawy” będą przyniesione przez uczestników dawne fotografie, dokumenty, czy rodzinne zapiski. Zeskanowane na miejscu materiały, zostaną połączone na kartonie ze zdjęciami współczesnej przestrzeni miejskiej i wybranym słowem, tworząc symboliczny kolaż. W trakcie trwania warsztatu nie zabraknie miejsca na rozmowy o więzi, przestrzeni życia oraz o historiach rodzin, które przyczyniły się do wielowymiarowych zmian. Efektem końcowym spotkania będą kolaże, tworzące mapę rodziny.

 

*warsztaty prowadzone tylko w j. polskim 

 

UWAGA! Aby zapewnić dostępność miejsc dla wszystkich chętnych obowiązuje zasada rezerwacji dla 1 osoby na warsztaty.

Agnieszka Furtak

Doktorka w dziedzinie sztuk filmowych, pedagog oraz terapeuta zajęciowy. Aktualnie studentka psychoterapii w Szkole Gestalt oraz adiunkt na Politechnice Łódzkiej w Instytucie Architektury i Tekstyliów. Fotografka aktywnie działaja w branży reklamowej, specjalizująca się w sesjach aranżacyjnych oraz żywności.

Jest założycielką „Dom Fotografii” – pracowni na Księżym Młynie, która integruje kilka ważnych funkcji – studio fotograficzne, sala warsztatów multiplatycznym oraz miejsce spotkań w nurcie fotografii terapeutycznej. Współpracuje z wieloma instytucjami, wspólnie organizując działania w sektorze kultury na ternie Łodzi. W swoim dorobku twórczym ma wiele wystaw indywidualnych i grupowych. Posiada wiele publikacji w prasie i często występuje w roli jurki konkursów fotograficznych. Ponadto, wspiera projekty związane z pracą nad wizerunkiem Łodzi oraz prowadzi fotospacery oraz gry miejskie.

Dom Fotografii