en

Muzyczny powrót do strefy komfortu – chill & party by Kubota

Data: 25/05/2024 21:00

Miejsce: Centrum Festiwalowe (Art_Inkubator) Zobacz na mapie


 

Strefa: klubokawiarnia NieWinni

ZDEJMIJ LACZKI, ZAŁOŻ KLAPKI!

Zapraszamy na jedyną i niepowtarzalną imprezę 18. edycji Łódź Design Festival: Muzyczny powrót do strefy komfortu – chill & party by Kubota. Już 25.05 (sobota) o godzinie 21:00 w klubokawiarni NieWinni będziemy bawić się przy funkowo-jazzowych setach z muzyką na żywo! O miły i komfortowy wieczór zadba trzech wykonawców: Dj Kuki Monstah i Dj Late – skreczofony oraz Sushkin (potężny wokal + crazy trąbka). Wstęp bezpłatny, a to nie jedyna dobra wiadomość – na uczestników wieczoru czeka kolejna niespodzianka: dodatkowe poczucie relaksu zapewni Kubota i ich legendarne klapki.

Dj Late i Dj Kuki Monstah / fot. KUSZ productions

Marcin SUSZKIN Suszek

Marcin SUSZKIN Suszek

Kilka słów o muzykach:

 

Dj Kuki Monstah. Od kilkunastu lat w Łodzi gra i organizuje imprezy lawirując gdzieś pomiędzy funkiem, soulem, jazzem, afrobeatem, hip hopem i wszystkim tym co spokrewnione z tymi gatunkami. Kojarzony wcześniej m.in. z Soul Confectionery, Strange Fruit i funkłakówkłębek, a także organizacji polskich występów Mop Mop, Jelly Jazz, Dja Dusty, Nika Westona czy zespołu 6ix Toys. W Krakowie regularnie odwiedzał z winylami Ministerstwo, Pauzę, czy Łódź Kaliską (prawdziwa Łódź w Krakowie!). Jako Dj zjeździł ze swoją selekcją całą Polskę, a poza jej granicami grał w: Oulu, Dreźnie, Paryżu, Arles, Tibilisi, Hamburgu, San Sebastian i Granadzie.

 

Dj Late. Zawsze otwarty na nowe i stare brzmienia dużą część swojego stażu przegrał w Krakowie. Promował głównie funk, soul i disco z lat 70. oraz 80., aczkolwiek długi już czas nie stroni od dobrego 'nowego’ disco, house’u i innych gałęzi współczesnej muzyki do tańca. W latach 2009-2012 prowadził z Kidem Buttonsem eklektyczną chilloutową niedzielną audycję „Mikstejp” na falach radiofonii.fm. Swego czasu w Krakowie znany z rezydentur w Ministerstwie, Rozrywkach 3 i Łodzi Kaliskiej. Od czasu powrotu do Łodzi wchodzi w skład Jazztkowego dj-duo.

 

Marcin SUSZKIN Suszek. Wokalista i trębacz. Twórca i leader grup muzycznych: BLOO ZBIR (funk-acid-jazz), SEX MACHINE BAND (funk, soul, jazz), LUBLIN STREET BAND (jazz, funk, soul, orient). Zagrał w Funkowym MIX-sie Ojca Karola „SEPUKULTURA” wydanym nakładem Break Da Funk oraz na winylu „TAJNIAK” dla internetowego radia Solid Steel działającego pod szyldem legendarnej wytwórni Ninja Tune. Zatrąbił na płytach zespołów Czarno Czarni, BACK BEAT, Comeyah, Tallib i D’Roots Brothers, Mohipisian. Współpracuje z legendarnym wytwórcą bębnów, perkusistą SŁOMĄ i zespołem D’Roots Brothers. Koncertował w takich imprezach jak: Przystanek Woodstock. (Polska i Ukraina), Rawa Blues, Jazz OdNowa, Hanz Jazz Festiwal oraz wielu innych. Wraz z zespołem Lublin Street Band występował m.in. podczas: prezentacji Lublina we Wrocławiu podczas obchodów ESK 2016, Ceremonii Otwarcia Mistrzostw w Piłce Nożnej UEFA EURO U21, czy w Trójce Polskiego Radia w studio Agnieszki Osieckiej oraz w programie Dzień Dobry TVN. Utwory Marcina Suszka grane są m.in. w Trójce i Czwórce Polskiego Radia, RadioJAZZ, Kampus.

 


 

25.05 / sobota / godzina 21:00 / klubokawiarnia NieWinni / Muzyczny powrót do strefy komfortu – chill & party by Kubota

 

To będzie wspaniała uczta dla zmysłów i odpoczynek dla wszystkich, którzy przemierzą tysiące kroków zwiedzając wystawy i uczestnicząc w wielu innych festiwalowych wydarzeniach.